انسانیت و آزادی در فلسفه اُرُدیسم
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
Affiliates

http://i.yapx.ru/KWnnJ.jpg

ویژه اُرُدیست ها و علاقمندان به فلسفه اُرُدیسم
المواضيع الأخيرة
» 30 Most Inspirational The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani (the most famous philosopher) Quotes
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Emptyالأحد فبراير 27, 2022 7:23 am من طرف nadiya

» فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Emptyالسبت يناير 29, 2022 1:05 am من طرف Pegah

» Inspirational Quotes About Life by The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani The world's greatest philosopher
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:38 am من طرف kamran

» The Best The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes (Here Are 20 Of The Most Beautiful)
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:37 am من طرف kamran

» 12 Top The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes (the most famous philosopher) That Will Give You Perspective
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:36 am من طرف kamran

» 55 The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes (the most famous philosopher) to Inspire Your Life
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:35 am من طرف kamran

» 50 The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes (the most famous philosopher) on Life & Success
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:35 am من طرف kamran

» THE GREATEST The Philosopher Hakim OROD BOZORG Khorasani QUOTES OF ALL TIME
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:34 am من طرف kamran

» Quotes by The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani The world's greatest philosopher
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:33 am من طرف kamran

» 5 Most Powerful Mindfulness Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani (the most famous philosopher) : Your Daily Dose of Inspiration
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:31 am من طرف kamran

» 19 Presian Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Will Inspire Your Personal and Business Life
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:26 am من طرف kamran

» 53 Positive Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani to Inspire and Motivate You
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:15 am من طرف kamran

» 5 Best Motivational Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani To Overcome Life's Challenges
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:12 am من طرف kamran

» 4 Inspirational Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani The best philosopher alive
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:06 am من طرف kamran

» ' Hakim Orod Bozorg Khorasani' The best philosopher alive
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Emptyالخميس يوليو 15, 2021 11:59 pm من طرف kamran

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لوکزامبورگ The philosophy of Orodism in Luxembourg
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Emptyالخميس يوليو 15, 2021 11:41 pm من طرف kamran

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سنگاپور The philosophy of Orodism in Singapore
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Emptyالخميس يوليو 15, 2021 11:39 pm من طرف kamran

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گویان The philosophy of Orodism in Guyana
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Emptyالخميس يوليو 15, 2021 11:37 pm من طرف kamran

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ارمنستان The philosophy of Orodism in Armenia
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Emptyالخميس يوليو 15, 2021 11:35 pm من طرف kamran

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور قرقیزستان The philosophy of Orodism in Kyrgyzstan
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Emptyالخميس يوليو 15, 2021 11:34 pm من طرف kamran

ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

تدفق ال RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
Negar Behtash
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Bar_rightفلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Barفلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Bar_left 
Pegah
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Bar_rightفلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Barفلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Bar_left 
kamran
bahram
nilofar
sarina
Admin
nadiya

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟

4 مشترك

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Empty فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟

پست من طرف Admin الإثنين أكتوبر 22, 2018 2:44 pm

فلسفه اردیسم چیست ؟
ORODISM

در اینباره به شکل خلاصه می شود گفت:

بنیانگذار فلسفه اردیسم "فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی" است.

"فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی" صاحب کتاب سرخ است.

کتاب سرخ حاوی اندیشه ها و نظرات فلسفی "فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی" است.

در کتاب سرخ، "فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی" می گویند:

(اُرُد بنیان فلسفه اُرُدیسم را مهر به گیتی، انسانیت و آزادی قرار داد.) (اُرُد در فلسفه اُرُدیسم کوشش نمود یادگاری خردمندانه و آشتی جویانه به آیندگان پیشکش کند.)

پس متوجه شدیم فلسفه اردیسم دارای 3 ستون مهم است:

1- مهر به گیتی

2- مهر به انسانیت

3- مهر به آزادی

و اما چرا فلسفه اردیسم ؟ ما چه نیازی به این فلسفه داریم ؟

در این مورد فیلسوف حکیم ارد بزرگ در کتاب سرخ می گویند :

(دردها، چالش ها و عصیان های بشر، اُرُد را وادار نمود تا سالهای سال از عمر خویش را پژوهش کند و بکاود و بیاندیشد... تا به درک درستی از تار و پودهای گیتی و زندگی برسد، آنگاه آنها را برای آیندگان نوشت... در این راه به هیچ بهایی آرمان پاکش را نفروخت... امروز پس از سالها رنج و سختی و شنیدن زخم زبانهای بسیار، او خشنود است، چرا که می داند از دل جملاتش «فلسفه اُرُدیسم» قد برافراشته است و تا بر اندیشه ها جاریست، اُرُد هرگز نمی میرد و این تنها سهم او از دوران زندگی است.)

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ KWXYg

اين مطلب آخرين بار توسط Admin در الإثنين يناير 04, 2021 3:42 pm ، و در مجموع 2 بار ويرايش شده است.
Admin
Admin
Admin

تعداد پستها : 104

https://orodism.canadian-forum.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Empty رد: فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟

پست من طرف kamran الإثنين أكتوبر 22, 2018 3:41 pm

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ ORODISM-1000-2

کتاب سرخ فیلسوف حکیم ارد بزرگ جملات و سخنان بسیار زیادی در ستایش "انسانیت" و "آزادی" در خود دارد. پافشاری فیلسوف بر این دو مقوله گذرا و سطحی نیست .
سخن مشهور حکیم ارد بزرگ درباره انسانیت که : (به یاد بیاوریم که انسانیم و انسانیت ، مهمترین چیزی است که از ما انتظار می رود. )
یک کنایه نیست . این سخن آغاز استدلال ایشان بر مقوله انسانیت است و می گویند : (آگاهی و شعور، در میزان انسانیت ما دیده می شود ... و  بزرگ زادگی ، تنها از آن کسانی است که انسانیت دارند. )
حکیم ارد بزرگ درباره انسانیت از دریچه های گوناگون ابراز نظر و راهنمایی می کنند و در انتها به جمع بندی زیر می رسند :
(بی سواد و یا باسواد ، هر چه هستی ... انسان باش
بی پول و یا دارا ، هر چه هستی ... انسان باش
کارگر ساده و یا دیوانسالار ، هر چه هستی ... انسان باش
انسان باش و بمان ... که جهان میزبان و شاد از وجود توست.)

فیلسوف حکیم ارد بزرگ در مورد آزادی هم همین گونه آغاز می کنند : (زندگی ، بدون آزادی ، شرم آور است... آگاهی ، تنها راه رسیدن به آزادیست.)

آزادی را می کاوند و بر این حق طبیعی بشر پافشاری می کنند و به سیاستمداران و اربابان قدرت یادآوری می کنند که : (آزادی باجی به مردم نیست ، چرا که حق و داشته آنهاست... آزادی، تنها برای ما نیست.)
و از طرف دیگر به مردم می گویند  : (آزادی هدیه و کادو نیست، آزادی مسئولیت است و بی شک مردم تن پرور و بی مسئولیت آزادی ندارند... مردم ناتوان و زبون ، آزادی را گدایی می کنند. )
 حکیم بزرگ به تئورسین های ضد آزادی هم می گویند : (کسانی که آزادی را، وادادگی جنسی می نامند، بیمارند. )
و همینطور در پیامی به کسانی که آزادی را از آن غرب می دانند می گویند : (مجلس مهستان در دودمان اشکانیان ، نشان از پیشتازی ایرانیان ، در مردمسالاری و دموکراسی دارد. )
و در نهایت پیامی دارند به مردم حال و آینده : (همه مردم یک سرزمین، باید پیشوای آزادی و آزادیخواهی باشند... کسی که آزادی می جوید، زندانی برای اندیشه های دیگر نمی گسترد... شادی یک سرزمین ، بدون داشتن آزادی ، آفریده نمی شود و آزادی نیازمند نگهداری و نگهبانی است. )
kamran
kamran

تعداد پستها : 277

پست من طرف Negar Behtash الأحد مارس 21, 2021 1:38 am

🌐 وبسایت «عصر جهانی فلسفه اُرُدیسم» می نویسد:
🔴 در آستانه سال 1400 خورشیدی می خواهیم نگاهی دوباره داشته باشیم به افق های پیش روی «فلسفه اُرُدیسم».
گویاست که جهان با حرکت فاجعه بار گسل سلامت خود و مرگ بیش از 2 میلیون و 700 هزار نفر تا به این لحظه با شرایط نوینی مواجه شده است و پیش بینی می شود آمارها بسیار فراتر از این تعداد شود.
تاثیرات عمیق کرونا بر شکل زندگی و جهان نگری بشر امروز بسیار فراتر از آن است که در چارچوب تهدیدی گذرا در حوزه سلامت به آن نگاه شود.
کرونا به انسانها آموخت که بسیار ناتوانتر از آن چیزی است که تا کنون می پنداشته است و مرگ مقوله ای برای دیگران نیست . مرگ می تواند هر لحظه همه مردم جهان را تهدید کند و بشر نمی تواند تنها با تکیه بر مرزها و قوای نظامی و ... خود را از مرگ رهایی بخشد . زندگی و سلامت و بهداشت امری فراگیر و جهانی است بشر امروز از مردم دیگر کشورها می پرسد:
چرا فلان غذا را می خورید؟
چرا مواظب سلامت خود نیستید ؟
چرا واکسن به ما نمی دهید ؟
چرا مردم آن کشورها از مردم فلان کشورها دارای امکانات بیشتری هستند؟
جرا مردم آن کشورها فاصله اجتماعی را رعایت نمی کنند؟
آیا تا پیش از کرونا مردم دنیا تا به این اندازه نسبت به خورد و خوراک و سبک زندگی مردم مناطق دیگر حساس بودند؟
آنها امروز پیوسته در حال رصد بیماریهای واگیردار دیگری هستند که ممکن است همچون کرونا زندگی آنها را به مخاطره بیاندازد.

موارد بالا گفته شد تا با شرایط نوینی که با آن مواجه هستیم کاملا آشنا شویم ...
در قالب همین بستر امروز می توان فهمید چرا فلسفه اُردیسم به این سرعت توانسته محبوب کسانی شود که با آن آشنا شده اند.

فلسفه اُرُدیسم که مهمترین شعارهایش عشق به این جهان ، عشق به انسانیت و عشق به آزادی است به همگان آموخته که زندگی عرصه افسانه بافی و اغماض نیست آدمها تنها نسبت به خود و خانواده خویش مسئول نیستند همه بشریت نسبت به خود و این جهان مسئول است نسبت به آب و هوا، گیاهان و جانوران و از همه مهمتر نسبت به زمین مسئول است و باید آنها را پاس بدارد.
کتاب سرخ فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ؛ در دوران بلورین، ارتباطات جهانی امروز، آموزه ها و درس هایی به ما می دهد که تا پیش از آن در هیچ کجا به این روشنی داده نشده بود.

فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ به روشنی می گوید :
«آدم ها، بزرگترین دشمنان و آفت زمین هستند.» و «تنها راه نجات زمین، کاستن از زاد و ولد آدمهاست.»
و آن دو سخن بالا را با این دو سخن کامل می کنند :
«زمین، تنها هدیه ای برای ما نیست، آن را دوست بداریم و به آیندگان بسپاریم.» و «زمین زنده و پویاست، آن را باید پاس داشت.»

زلزله کرونا موجب بالا آمدن فلات تازه ای در جوامع بشری شده است و آن فلات «فلسفه اُرُدیسم» است .
به این دوران تازه شاد باش می گویم ((عصـــــر جهانـــی فلســــــفه اُرُدیســـــم))

منبع:
https://javedane-ha.blogspot.com/2021/03/blog-post.html
Negar Behtash
Negar Behtash
Admin

تعداد پستها : 383

پست من طرف Negar Behtash الأحد مارس 21, 2021 6:16 am

🔴 ((افق پیش روی اُرُدیست ها در آستانه سال 1400 خورشیدی))
هر جریان زنده اجتماعی در آستانه هر سال نو، کوشش می کند پاسخی به این پرسش دهد که:: افق رشد ما تا پایان سال پیش رو تا کجا و به چه میزان خواهد بود؟

✅ جناب آقای حفیظ الله مطهری (تحلیل گر مسایل اجتماعی و سیاسی افغانستان ساکن ترکیه) حال از شما این پرسش را دارم که آیا فلسفه اُرُدیسم با گفتمان ((گسترش عشق و مهر به گیتی، انسانیت و آزادی)) تا چه میزان می تواند به صلح جهانی و نزدیکی جوامع و فرهنگ های گوناگون کمک نماید ؟

در گام نخست سال جدید خورشیدی را برای همه دوستانم خصوصن اعضای خانواده اردیست ها تبریک عرض میدارم.
انسان یک موجود متعقل و متمدن است که همیش در تفکر برای امروز و آینده بوده و است و همواره میزان رشدش را  سنجش میکند و می سنجد که در یک روز  هفته ماه و سال چقدر رشد خواهد کرد.
 گسترش فرهنگ اردیسم به صلح جامعه جهانی کمک بسزایی میکند، ولی میزان آن بسته گی به درک و فهم ما از این فرهنگ دارد ما هرقدر به فرهنگ اردیسم پی ببریم و عشق به گیتی و طبعیت داشته باشیم همان قدر در رشد و و آبادی جهان سعی میکنیم.
 مبدا و کلیات فلسفه اردیسم نجات کره زمین و ساکنان آن میباشد این یک پیام واضح و روشن است برای نجات جامعه انسانی از تمام ویرانی که وجود دارد.
در جهان امروز یک قانون حکم میدهد آنکس که قدرت و ثروت داشت هر کاری که بخواهد می تواند انجام دهد فرقی ندارد که چقدر زیان آور باشد برای طبیعت و انسان فقط ارباب ها و مقتدران دیگر راضی باشد ولی اگر هوا و محیط زیست آلوده کند و ممالک جهان سوم آسیب دید هیچ ایرادی ندارد چون باید یک تعداد قربانی شود تا قدرت مندان در چوکی قدرت راحت باشند، چنین انسان ها و چنین اشخاص مقتدر ضرر رسان های اصلی زمین و دشمن اصلی اردیسم است.
ما اگر بر محور فلسفه اردیسم حرکت کنیم و عشق به گیتی و طبعیت را گسترش دهیم و باعث رشد فرهنگ اردیسم شویم باور داشته باشید که دیگر تبعیض نژادی ، مرزی .. کم کم رو به زوال خواهد گرایید و دیگر یک اندیشه ماندگار میشود تفکر انسانیت که فعلن پیروانی کمی دارد.
اما سوال اینجاست که همه فلسفه اردیسم را خواهند پذیرفت یا خیر؟
چه کسی از فلسفه اردیسم سود میبرد؟
چه گروهی در گسترش فلسفه اردیسم دشمنی می ورزند؟
ما چرا فلسفه اردیسم را گسترش دهیم چی نیاز به فلسفه اردیسم؟
این سوال های عمومی است که در ذهن هر متفکری خطور میکند.
باور داشته باشید که هرگز همه فلسفه اردیسم را نمی خواهند ولی این بدان معنا نیست که ما فلسفه اردیسم را گسترش ندهیم بلکه برای فرهنگ اردیسم که در واقع نجات ما انسان ها و زمین که هزاران سال برای بشر بوده است سخت تلاش کنیم اول از خود شروع کنیم بعد فامیل و دوستان و جامعه و شهر... تا هر شخص به مقدار توان اش خدمتی در جهان کرده باشد غیر آن آمدن ما در جهان چی فایده ی خواهد داشت؟
فلسفه اردیسم برای عاشقان جامعه انسانی و زمین است پس تنها کسانی سود و فایده میکند که عاشق و دوست دار چنین فرهنگی باشد.
ولی کسانیکه نمی خواهند فرهنگ اردیسم گسترش بیابد در واقع دشمنان اصلی زمین و ساکنان آن هستند ساده تر عرض کنم آن ها کسانی هستند که جهان را نظر به عقیده شان تقسیم کرده اند بین شان تبعیض را گسترش دادند تا از آن  انسان ها سود شخصی ببرد آنها همان مقتدر و ثروتمندان هستند که جنگ راه میندازندو جهان را به کشور های اول و دوم و سوم تقسیم میکنند و از هر جهت دنبال منافع شخصی شان هستند هیچگونه رحمی ندارند همواره شبیه شیطان دو رو دارند مطمین باشین این دسته از انسان ها دشمن فرهنگ اردیسم استند.
من معتقدم که فلسفه اردیسم عامل یک پیام برای جهان است که به هم دیگر عشق ورزی کنید و هم دیگر را دوست بداریم هیچکس و هیچ نژادی برتری ندارد مگر به اساس انسانیت که دارد .
کشور های قدرت مند تظاهر به نجات جامعه انسانی و طبیعت میکنند در حالیکه خود شان عامل فساد در زمین استند و میدانند ولی مردم عام نمی دانند اینجاست که ما باید فرهنگ اردیسم گسترش یابد و مردم از فلسفه اردیسم آگاهی کامل پیدا کنند اردیسم ها باید جملات گهربار ارد بزرگ را برای هر زبان برگردان کند تا حداقل تعداد زیادی از انسان ها آگاهی پیدا کند، اینگونه فرهنگ اردیسم گسترش می یابد و دوستان زمین بیشتر میشود. پس بیاید انسانیت را گسترش دهیم تا هرکس به توان اش خدمتی کرده باشد.

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Fa68e3056876eb6dd11a4b4ae6b67a34-full

sunny https://t.me/orodistnote/881 sunny
Negar Behtash
Negar Behtash
Admin

پست من طرف Negar Behtash الأحد مارس 21, 2021 6:20 am

🔴 امید حیدری (عضو انجمن اُرُدیست های آلمان - هامبورگ) می نویسد :
✅ دشمنی با فلسفه اُرُدیسم شکل های گوناگونی دارد، برخی کوشش می کنند این فلسفه را در خدمت پان های افراطی و یا نژادگریان معرفی کنند! برخی دیگر در ایران و یا کشورهای اطراف آن، کوشش می کنند از بعد ملی خواهانه به این فلسفه نگاه کنند که همه اینها اشتباست.

درست است که به فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی چهارمین حکیم تاریخ ایران گفته می شود اما این دلیل نمی شود ایشان را کپی برابر با اصل «حکیم فردوسی طوسی» بنامیم؛ واضحتر آنکه مگر اندیشه «حکیم عمر خیام نیشابوری» و یا «حکیم بزرگمهر بختگان» شبیه «حکیم فردوسی طوسی» است؟
خیر همه آنها با یکدیگر فرق بسیار دارند و گاهی فاصله از زمین تا آسمان است.

برای فهم بهتر این موضوع مثال هایی از کتاب سرخ خواهم آورد و به عرصه مد نظر فیلسوف بزرگ اشاراتی خواهم داشت.
نکته مهم این است که فلسفه اردیسم رویکردی جهانی دارد و در هر کشوری می تواند حیات یابد و موجب زایشی دوباره در تحولات آنجا گردد.
یکی از مشهورترین جملات کتاب سرخ این سخن فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی است : ((تنها پرچم انسانیت و آزادی را می بوسم.))
این نقل قول خود گویاست که فلسفه اُرُدیسم متعلق به سرزمینی خاص نیست، هر انسانی در هر جای این کره خاکی می تواند با آن ارتباط برقرار نماید . انسانیت و آزادی مقولاتی عام و جهانی هستند. یک ایرانی همانقدر انسانیت و آزادی را دوست دارد که یک مراکشی، لهستانی و یا یک کانادایی.

فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ باز در کتاب سرخ می گویند :
((بر انسانیت، آزادگی و ادب خویش ببالیم نه بر زبان و نژاد خود.))

واضح است که این سخن فیلسوف بزرگ ناظر بر نگاه و بینشی منطقه ای نیست. هر چند می تواند در یک منطقه شدیدا مورد استقبال قرار گیرد اما محصور در آنجا نیست چرا که هر جامعه ای، در هر نقطه از جهان می تواند دوستدار یک چنین بینشی باشد .

سخنانی دیگر از کتاب سرخ فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی که ما را به بینش جهان شمولی فلسفه اُرُدیسم رهنمون می کند:

((خردمندی از دیدگاه اُرد، شناخت مهربانی و کوشش در راه هم افزایی جهانی آن است.))
((به سوی جهان دانایی پیش می رویم، دانایی به مرور بر همه چیز فرمانروایی خواهد کرد.))
((ادب و کردار نیک، از جهان بزمگاهی خواهد ساخت.))
((کوشش برای نجات زمین، بزرگترین همبستگی جهانی را نیاز دارد.))
((مهر به گیتی، را به فرزندان خویش بیاموزیم، مهر به جهانی که قرار است در آن شکوفا شویم.))
((در آغاز، آدمیان ربات ها را همانند فرزندان خود پرورش دادند، به آرامی ربات ها دوست ما شده و می شوند، چندی بعد ربات ها همانند پدر و مادر به ما کمک می کنند تا رشد یابیم و در آینده ربات ها نقش های مهمتری همانند آموزگاران و اساتید دانشگاه ها، پزشکان و مهندسین را بر عهده خواهند گرفت، پس از آن شهرداران و فرمانداران نیز ربات خواهند شد و دیری نخواهد پایید که آدمیان قدرت را به ابررایانه های هوشمند می سپارند و خود بدنبال کشف جهان های نوینی در داخل و خارج از زمین خواهند رفت.))
((اگر پایکوبی و شادی نباشد، جهان را ارزش زیستن نیست.))
((شباهنگام به آسمان پر ستاره بنگریم و از خود بپرسیم ما در کجای این چشم انداز بی پایان ایستاده ایم، آیا ما توان این را داریم که از خود نقشی بر این پهنه بی پایان بجای بگذاریم؟.))

در تمام سخنانی که از «فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ» نقل قول کردم می توان به دیدگاهی جهان شمول و همگانی رسید، چنانچه فیلسوف بزرگ دغدغه و آرمان مهم خویش را در بنیانگذاری «فلسفه اردیسم» اینگونه نشان می دهد و می فرماید : ((اُرُد بنیان فلسفه اُرُدیسم را مهر به گیتی، انسانیت و آزادی قرار داد.))

پس فلسفه اُرُدیسم هویت خویش را در مهر و عشق به جهان ، انسانیت و آزادی می بیند؛ که همه این مفاهیم، عمومی و در میان همه جوامع بشری هستند.

نکته مهم و آخری که باید به آن اشاره کنم نگاه «صلح جویانه» در کتاب سرخ است. فلسفه اُرُدیسم جنگ ها را تقبیح می کند و آن را بازتاب ناآگاهی می داند.
فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی می گوید: ((اُرُد در فلسفه اُرُدیسم کوشش نمود یادگاری خردمندانه و آشتی جویانه به آیندگان پیشکش کند.))

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Orodis10
Negar Behtash
Negar Behtash
Admin

پست من طرف Pegah السبت يناير 29, 2022 12:32 am

به نظر من فلسفه اُرُدیسم در واقع فلسفه انسانیت و آزادیخواهی است. انسان را به انسانیت دعوت می کند که در واقع خصلت حقیقی اوست و متاسفانه امروزه از آن بسیار دور است .
بازتاب جهانی و گسترده فلسفه اردیسم گویای این حقیقت است که این تفکر علاقمندان بسیار زیادی در میان مردم همه جای دنیا دارد.

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Ff226b44dd35de844a9bb625c74f5e2313e2ca6e

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ B430b73bcd02f07ad13176219a03272678d0e890

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 8a9aaab6343597308719a08c895a7e77f775d431

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 91d65b6585c5450c33231bd7e7cc67153fd50e00

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 9b71b5d159829452891d7ed6fbd3f9ff17d43d50

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 960d7aab4032a715e8a1fb8881f5b1611db0edde

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 99ad613ff4aea5295a41135ecd9a37f05d2698c1

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 03df92ae6592542652aa2adf4a457bfed50bcad2

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ D75f8ef3ba2987fef370d433622f8928e312ad26

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Eb9548b201c0de916f70b488cc030cbac92eaf4a

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 3d598c0abe36d3e9cc201c8d5c3e244d0aacdf65

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Ac743ffffea5b76664fe6454bb9c0425aaf3c457

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 8ef72830b9da13cdf0cd0c9ec0b1423fbb4bd1fa

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 0ef807de2c36b4f91f2776f78a902e29645e112c
بازتاب جهاني فلسفه اُرُديسم Reaction of the World to the ORODISM Philosophy
#بزرگترین فیلسوف جهان ، فیلسوف جهانی ، فیلسوف شرق ، بزرگترین فیلسوفان جهان ، فلسفه اردیسم ، فلسفه اُرُدیسم چیست؟ ، فلسفه_ارديسم #فلسفه_اُرُديسم #فيلسوف_حکيم_ارد_بزرگ_خراساني فلسفه ارديسم ، ارديسم چيست ، مکتب فلسفي ارديسم  ، بزرگترين فلاسفه جهان ، فيلسوفان بزرگ، فلسفه جهاني ارديسم، ارديست چيست؟ ، مجتبي شرکاء ، مجتبي شرکا،  فيلسوف حکيم ارد بزرگ خراساني، ارديست چيست The philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani , Great philosophers , Mojtaba shoraka , orod shoraka, The greatest contemporary philosopher , What is the philosophy of Orodism? , About the philosophy of Orodism , want to know the philosophy of Orodism , Philosophical schools, Who is the founder of the philosophy of Orodism?  , The World Philosophy of Orodism , The greatest philosopher in the world , The most famous philosopher in the world , Lovers of the philosophy of Orodism , Why is the color of Orodist clothes red? , Orodist red dress , The most famous contemporary philosopher , The greatest philosopher in the world , The philosophy of Orodism , orodism, orodist , orod the great, Proponents of Orodism philosophy
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 5de66656148900221041032457b3ba7f271bfd22

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Fae0fa30431c8362cd1c388c91d02df136e24afd[/center]
Pegah
Pegah
Admin

تعداد پستها : 308

پست من طرف Pegah السبت يناير 29, 2022 12:58 am

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 953ca709cb97d578c35e0787981dfd1033b74d9d

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 54e987e28fc277cfd3c48127733e8349f652db1f

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ D5ddbcc7313c422c91500f54a28b1f2de1a9c496

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 360aad1bd6f43251353259b22798f6be15228bcf

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 429798c1fc8c41962cddb92b6762921ae6f3fcb0

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 0a0160508f8cffd2e388e98395587411d6bb5db4

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 9b03905e16bc0b7aa4ba1e20ca361f4dc04c2f7a

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 9b70071a9b4fd32c1407c36efdc75bd31711f527

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 4ec1038dcbb750c1937914c2bc8029522eaf3bce

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 2420b1e31666cab2d40354c89f93d296629b627c

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ A1915e0384df95b5013be7d1bf0249764e25cd6e
#بزرگترین فیلسوف جهان ، فیلسوف جهانی ، فیلسوف شرق ، بزرگترین فیلسوفان جهان ، فلسفه اردیسم ، فلسفه اُرُدیسم چیست؟ ، فلسفه_ارديسم #فلسفه_اُرُديسم #فيلسوف_حکيم_ارد_بزرگ_خراساني فلسفه ارديسم ، ارديسم چيست ، مکتب فلسفي ارديسم ، بزرگترين فلاسفه جهان ، فيلسوفان بزرگ، فلسفه جهاني ارديسم، ارديست چيست؟ ، مجتبي شرکاء ، مجتبي شرکا، فيلسوف حکيم ارد بزرگ خراساني، ارديست چيست The philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani , Great philosophers , Mojtaba shoraka , orod shoraka, The greatest contemporary philosopher , What is the philosophy of Orodism? , About the philosophy of Orodism , want to know the philosophy of Orodism , Philosophical schools, Who is the founder of the philosophy of Orodism? , The World Philosophy of Orodism , The greatest philosopher in the world , The most famous philosopher in the world , Lovers of the philosophy of Orodism , Why is the color of Orodist clothes red? , Orodist red dress , The most famous contemporary philosopher , The greatest philosopher in the world , The philosophy of Orodism , orodism, orodist , orod the great, Proponents of Orodism philosophy
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 6ac048648011151d957a761cba583563857b8d18

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 85e2a0855dd43da4899f0a3f277a25b1e52223bb

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 2362cafc4e2d6e91e28db2b25180c6b0af3db5f0

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Dddd88df2cf2be4e9381dda394cfc0ea88da1c61

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 9ee7f34567eb8479362e15162fa361b304045d7e

Pegah
Pegah
Admin

پست من طرف Pegah السبت يناير 29, 2022 12:59 am

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 9adb9c9043d574047befa83e31048d2f3b844fdb

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 78e4b000dd06d3dc29aff83a5e37dd48bcbfc71b

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 4703d6b0b3238da96c17f836f715800e5e618fe5

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 7af596969730c95017a525123ba2f34945efe773

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 887c213c4306b1850e9349634050b9e1bbbe4c9b

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 4aa1bdf508723ad48d7ff4a9d79ac14bbd1cba86

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 8582a1ece7a093d7bf96bc03916c703c57007d4a

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 4051b95f21938b2da961f941a36a635b69326c02

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 24ad9cfd30d18b9b1b68bd28605668ce4a8814dd

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Fb198d8df8bc8c01de8bd5543e10ded5d89b7267

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 3ce39a04f1dbd06a4ba451fbe0dc962a25bc2d49

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Aaba0bd1f0d3178abd28175155cc98ab8aeecb7d

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Cc721eb0a044851aa4d999df07a1563c46618d66

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 926a91e5b0eb506137b1ddb460ff276b9b801664

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 0225d320229d61420a50216308850cf0361659b5
#بزرگترین فیلسوف جهان ، فیلسوف جهانی ، فیلسوف شرق ، بزرگترین فیلسوفان جهان ، فلسفه اردیسم ، فلسفه اُرُدیسم چیست؟ ، فلسفه_ارديسم #فلسفه_اُرُديسم #فيلسوف_حکيم_ارد_بزرگ_خراساني فلسفه ارديسم ، ارديسم چيست ، مکتب فلسفي ارديسم ، بزرگترين فلاسفه جهان ، فيلسوفان بزرگ، فلسفه جهاني ارديسم، ارديست چيست؟ ، مجتبي شرکاء ، مجتبي شرکا، فيلسوف حکيم ارد بزرگ خراساني، ارديست چيست The philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani , Great philosophers , Mojtaba shoraka , orod shoraka, The greatest contemporary philosopher , What is the philosophy of Orodism? , About the philosophy of Orodism , want to know the philosophy of Orodism , Philosophical schools, Who is the founder of the philosophy of Orodism? , The World Philosophy of Orodism , The greatest philosopher in the world , The most famous philosopher in the world , Lovers of the philosophy of Orodism , Why is the color of Orodist clothes red? , Orodist red dress , The most famous contemporary philosopher , The greatest philosopher in the world , The philosophy of Orodism , orodism, orodist , orod the great, Proponents of Orodism philosophy
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 6df6bb5b4a4af6b9d9f0592a4a0a366a97a5984f

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Ef4360dc138cb1d1a19b7183e743a09eb4bde306

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 5b5f9c901b36ffbbca201b5e03185ab23ab540fe

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 72869c14ab080e4d01291e5b5f1cf142b297ede4

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 905e71b08ca9d9c40df87ed1c1d614a613d83910

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Cf51cf3671228b353fa950b6263bfe3c62a14f5c

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 7c6f4e218d540434e4115d0cd2f8d701c7b1d12e

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 528430f79be0fb9e667cad66bcb7dd931a5b5e9d

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 0b890770e97a56199083c6e9c30b8f4765238c84

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 0575cba85b15fe662336caf1e50d8603964beddd

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 179b9cc36d64f654fba150d2cf9ab3f18bd5884b

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Cf22de7c4d47df64b555737bfe0ece43c04f50fd

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 00d83445c36f82df0695f9518f45c187a5f415dd

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 8e00618431af9f5f6b7e94ca1ac889a15b5c9851

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ F97d2abd0bed0c04feb3db764cacddda09f72471

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 874806a444a06c4cc32877d82953d928ab64534c

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Bbccbc983d07ab134879e9e56c85c9c93bef7aa5

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 7321b4f22a0cab9658e1e15650404d3ba176604e

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Ca5b0b5a2119c4abbc404707da8ccf2e83a086a5

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 0434a96f5469f67c18ef5c5a849751133acd28d0

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ C98304e2fa34241cc3a371b5894f7fc24150334d
Pegah
Pegah
Admin

پست من طرف Pegah السبت يناير 29, 2022 1:02 am

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 560a7fc56fc75fb621470860b5cd5d853ded0161

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Aa224096c5f8b96f6a68a99f6509616eece8cd46

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 197b9e0c9593c19504b8ac00c448651b219bfb64

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Ce37d3d17782dd1f38ef2b8b9fd71c75a7b1caa7

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 5564b502c124166070af52ecee4e3904ba17dbe9

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ E434d447945c3a0437a35c0f492c966ced6f1e49

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 01eec8dba3f348475f383841386f3db30a59d78e

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 44cbfdaeeedf8c4190b187a315c7591eca5977a2

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ A42327d05f1a1962678bdcfea337998eb1749718

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ De9fa75ce0c1ad715f8994f643ded1c46d07bb89

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ B66464d14838c7edb3bba99d9b83490f89ba5b43

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 0a2a658de20dd6fa267c2205ba91527b4a2e3b4e

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 3896bfb547ccbbdd5ec733e01c329f9f41c30409

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ D6fe2948383e5179ddfae18bcec2103517c3d1ca

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 992dbf6a9df60fe5ff957be1f188f089ff476003
مشهورترین فیلسوف جهان، معروفترین فلاسفه تاریخ، بزرگترین فیلسوف جهان ، فیلسوف جهانی ، فیلسوف شرق ، بزرگترین فیلسوفان جهان ، فلسفه اردیسم ، فلسفه اُرُدیسم چیست؟ ، فلسفه_ارديسم #فلسفه_اُرُديسم #فيلسوف_حکيم_ارد_بزرگ_خراساني فلسفه ارديسم ، ارديسم چيست ، مکتب فلسفي ارديسم ، بزرگترين فلاسفه جهان ، فيلسوفان بزرگ، فلسفه جهاني ارديسم، ارديست چيست؟ ، مجتبي شرکاء ، مجتبي شرکا، فيلسوف حکيم ارد بزرگ خراساني، ارديست چيست The philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani , Great philosophers , Mojtaba shoraka , orod shoraka, The greatest contemporary philosopher , What is the philosophy of Orodism? , About the philosophy of Orodism , want to know the philosophy of Orodism , Philosophical schools, Who is the founder of the philosophy of Orodism? , The World Philosophy of Orodism , The greatest philosopher in the world , The most famous philosopher in the world , Lovers of the philosophy of Orodism , Why is the color of Orodist clothes red? , Orodist red dress , The most famous contemporary philosopher , The greatest philosopher in the world , The philosophy of Orodism , orodism, orodist , orod the great, Proponents of Orodism philosophy
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ F33f7efab18b8baf5fb9540a45efc620d36b3b96

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 5a02bb23310f18dbedc8d1f126f493b6b1d4f6d1

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Cdef82a2b802672c6ade8befdc5e108f890518f4

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 79cbf5f92ec6a0cdd1208c1b230b818b03e83ebd

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ A744c67d2ce1855e934f31dd9d5815ef1bf7c105

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 2dadc3fce099f735734a948b2c3ff164e28cf9ee

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ C69d8765dff69341fa2316920f48af5c2430f527

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Bdc6a60f28b0a3389c99b50e36456a74e4e0ae3a

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 6a39b28a80dab949f996397c697939007ab0713c

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 386d7e86ad66a6aac5fcf6d19efdec70a0d6b1d6

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ F8dde89308a86c3683272b35374a8fb8c3b0956a

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Ceb97ceb43ee391089694be0c232696ad1b003bf
Pegah
Pegah
Admin

پست من طرف Pegah السبت يناير 29, 2022 1:05 am

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ B16630248afa46c1656992f5490da8b07e3d2815

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Ad3643e3ebea85319e724d4c714f300d1f707d95

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 79432f3bf0f042d70edf7e7006d4f6589b96c8d5

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ D1bb4e265ebf20e8ca9b485851445e06ee6e09e0

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 5a7be67f0ab61c2b0b785c3caeb0faab068bf67c

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ A3310f4fc6a32096bd501f49549bfeb992e6b708

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 428e8fb4fb0407e63653329f20f41bf978def516

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 6d2607e977393f986f4f9129d23f519fb499419a

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ E2dc15e0ab99334ae084fe422effcee3b211b3a2

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ B267f70ae0e6a154dba0817adeee65e538e89b07

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 6f0d379a114f6d192bfcfb6df9e9aed41a57ef8e
بازتاب و انعکاس فلسفه ارديسم Reaction of the World to the ORODISM Philosophy
#بزرگترین فیلسوف جهان ، ارد بزرگ کیست، علاقه مردم جهان به فلسفه اردیسم، اردیستها چه کسانی هستند، من یک اردیست هستم، فیلسوف جهانی ، فیلسوف شرق ، بزرگترین فیلسوفان جهان ، فلسفه اردیسم ، فلسفه اُرُدیسم چیست؟ ، فلسفه_ارديسم #فلسفه_اُرُديسم #فيلسوف_حکيم_ارد_بزرگ_خراساني فلسفه ارديسم ، ارديسم چيست ، مکتب فلسفي ارديسم ، بزرگترين فلاسفه جهان ، فيلسوفان بزرگ، فلسفه جهاني ارديسم، ارديست چيست؟ ، مجتبي شرکاء ، مجتبي شرکا، فيلسوف حکيم ارد بزرگ خراساني، ارديست چيست The philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani , Great philosophers , Mojtaba shoraka , orod shoraka, The greatest contemporary philosopher , What is the philosophy of Orodism? , About the philosophy of Orodism , want to know the philosophy of Orodism , Philosophical schools, Who is the founder of the philosophy of Orodism? , The World Philosophy of Orodism , The greatest philosopher in the world , The most famous philosopher in the world , Lovers of the philosophy of Orodism , Why is the color of Orodist clothes red? , Orodist red dress , The most famous contemporary philosopher , The greatest philosopher in the world , The philosophy of Orodism , orodism, orodist , orod the great, Proponents of Orodism philosophy
فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 75fb5d5688fe006975239e08525f7f709a830aae

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 2228ebaed8c6f21ab2aa3e01b854cf9502889fa1

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 34c866c84f1c0193d850a8e0d69d9a400035416d

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 2c6a6a2ea99d17c83938535b666ed4c3fdcb6af3

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 4a47f3e1a0a26bb4942724cfa4284883e640a4d2

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 5dfe421122974bd43ec4a231c6b81a39be6721f7

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ D49133ff1ecb26c023ca641cbfb66a8effe4b10a

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ C55c64eab02955274c2d586c6a757c1861811538

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 855de8d1f1e1c0df09c7542228059323dcaed0d1

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ Dbb8cf5258f53edf4a4305828fd897b407414384

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 0ee25df8a01538b98e754c4839fca45684ad99a3

فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟ 715a537cbe7115d7af5dbe1ab67478a203ad809b