انسانیت و آزادی در فلسفه اُرُدیسم
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
Affiliates

http://i.yapx.ru/KWnnJ.jpg

ویژه اُرُدیست ها و علاقمندان به فلسفه اُرُدیسم
المواضيع الأخيرة
» 30 Most Inspirational The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani (the most famous philosopher) Quotes
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Emptyالأحد فبراير 27, 2022 7:23 am من طرف nadiya

» فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Emptyالسبت يناير 29, 2022 1:05 am من طرف Pegah

» Inspirational Quotes About Life by The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani The world's greatest philosopher
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:38 am من طرف kamran

» The Best The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes (Here Are 20 Of The Most Beautiful)
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:37 am من طرف kamran

» 12 Top The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes (the most famous philosopher) That Will Give You Perspective
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:36 am من طرف kamran

» 55 The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes (the most famous philosopher) to Inspire Your Life
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:35 am من طرف kamran

» 50 The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes (the most famous philosopher) on Life & Success
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:35 am من طرف kamran

» THE GREATEST The Philosopher Hakim OROD BOZORG Khorasani QUOTES OF ALL TIME
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:34 am من طرف kamran

» Quotes by The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani The world's greatest philosopher
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:33 am من طرف kamran

» 5 Most Powerful Mindfulness Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani (the most famous philosopher) : Your Daily Dose of Inspiration
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:31 am من طرف kamran

» 19 Presian Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Will Inspire Your Personal and Business Life
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:26 am من طرف kamran

» 53 Positive Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani to Inspire and Motivate You
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:15 am من طرف kamran

» 5 Best Motivational Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani To Overcome Life's Challenges
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:12 am من طرف kamran

» 4 Inspirational Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani The best philosopher alive
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:06 am من طرف kamran

» ' Hakim Orod Bozorg Khorasani' The best philosopher alive
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Emptyالخميس يوليو 15, 2021 11:59 pm من طرف kamran

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لوکزامبورگ The philosophy of Orodism in Luxembourg
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Emptyالخميس يوليو 15, 2021 11:41 pm من طرف kamran

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سنگاپور The philosophy of Orodism in Singapore
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Emptyالخميس يوليو 15, 2021 11:39 pm من طرف kamran

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گویان The philosophy of Orodism in Guyana
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Emptyالخميس يوليو 15, 2021 11:37 pm من طرف kamran

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ارمنستان The philosophy of Orodism in Armenia
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Emptyالخميس يوليو 15, 2021 11:35 pm من طرف kamran

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور قرقیزستان The philosophy of Orodism in Kyrgyzstan
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Emptyالخميس يوليو 15, 2021 11:34 pm من طرف kamran

ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

تدفق ال RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
Negar Behtash
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Bar_rightجملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Barجملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Bar_left 
Pegah
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Bar_rightجملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Barجملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Bar_left 
kamran
bahram
nilofar
sarina
Admin
nadiya

جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی

+2
nilofar
bahram
6 مشترك

صفحه 2 از 12 الصفحة السابقة  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  الصفحة التالية

جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Empty جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی

پست من طرف bahram الأحد نوفمبر 22, 2009 7:40 pm

تذكير بمساهمة فاتح الموضوع :

برآزندگان شادی را از بوته آتشدان پر اشک ، بیرون خواهند کشید .فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

بهداشت همگانی ، زاییده آگاهی ، همراهی و نظم اجتماعی است. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

انسانیت را باید گرامی داشت در غیر اینصورت به سیاهچاله خشونت و خرافات فرو می افتیم . فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

تنها پرچم انسانیت و آزادی را می بوسم. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

پرهای خونین برآزندگان ، نما و نوای آزادی آیندگان است. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

سرفراز، کسی است که ارتشی از دلها ، یاریش کنند. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

فداکاری تنها زمانی زیباست که برای ستمدیدگان دردمند باشد نه اربابان قدرت. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

اشک یک ستمدیده، صدهزار گلوله را دفن می کند. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

شهرت بدون شعور ، مایه دردسر است. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

رسانه باید زبان مردم باشد نه آمری زورگو و ناشنوا . فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

دخترها را باید باور کرد ، توانایی آنها به هیچ وجه کمتر از پسرها نیست ، پدر و مادر با پشتیبانی از دختران سختکوش و پرتلاش خود ، می توانند از آنها چهره های پیروز و نامی در رشته های گوناگون پدید آورند . حکیم ارد بزرگ

قتل فلسفه ، تولد خرافات است. حکیم ارد بزرگ

رویای زندگی شرافتمندانه ، در بی تفاوتی مردم ترسو گم می شود. حکیم ارد بزرگ

عمر مردم ترسو ، شراب بزم هیولاهاست . حکیم ارد بزرگ

آنکه به خرد توانا شد ، ترس برایش بازی بیش نیست. حکیم ارد بزرگ

مردم بی پروا و دلیر ، زندگی در قفس ترس را تجربه نمی کنند . حکیم ارد بزرگ

مردم دلیر از خروش هیچ آذرخشی نمی هراسند .  حکیم ارد بزرگ

ترس مردم ، ابزار دست اهرمن است . حکیم ارد بزرگ

فردای روشن از پنجره تاریک ترس ، دیده نمی شود . حکیم ارد بزرگ

فریاد و غرش اهرمن از ، ترس مردم ، نیرو می گیرد . حکیم ارد بزرگ

بزرگترین ثروت یک ملت آزادی است . حکیم ارد بزرگ

کتاب سرخ ، پنجره ای است رو به سوی «آزادی و انسانیت» . حکیم ارد بزرگ

به یاد بیاوریم که انسانیم و انسانیت ، مهمترین چیزی است که از ما انتظار می رود. حکیم ارد بزرگ

آگاهی و شعور، در میزان انسانیت ما دیده می شود. حکیم ارد بزرگ

بزرگ زادگی ، تنها از آن کسانی است که انسانیت دارند. حکیم ارد بزرگ

یادآوری رفتارهای نیک و انسانیت ، همچون بوییدن گل های خوشبو، دل انگیز و فرح بخش است. حکیم ارد بزرگ

انسانیت به ما می گوید ، ارزش دیگران را پاس بداریم. حکیم ارد بزرگ

انسانیت که باشد ، سوء استفاده از دیگران گم می شود. حکیم ارد بزرگ

انسانیت ، صدقه ما به دیگران نیست، انسانیت نشان دهنده ارزش گوهر وجود ماست. حکیم ارد بزرگ

انسانیت ستودنیست ، از منش مهربان درون خویش، آزرده مباش. حکیم ارد بزرگ

بهترین هدیه پدر و مادر به فرزند ، آموزش ادب و انسانیت است. حکیم ارد بزرگ

پدران و مادران فرهیخته ، انسانیت درون خویش را در فرزندشان جاری می سازند. حکیم ارد بزرگ

تنها راه رسیدن به زندگی شرافتمندانه ، پاسداشت آبروی دیگران و انسانیت است. حکیم ارد بزرگ

در پس رفتارهای انسانی ، گلستانی از مهر و آگاهی ماوا دارد. حکیم ارد بزرگ

انسانیت را باید گرامی داشت ، در غیر اینصورت پستی ، خشونت و خرافات ریشه می گیرد. حکیم ارد بزرگ

از آدمیانی که انسانیت درون خویش را فراموش ساخته اند، بهراسید و بگریزید. حکیم ارد بزرگ

کسی که در او انسانیت نیست ، به آسانی زندگی دیگران را نابود می سازد. حکیم ارد بزرگ

فرزانگی بدون انسانیت ، لافی بیش نیست. حکیم ارد بزرگ

کسی که در او انسانیت موج می زند ، درباره دیگران به سادگی و تندی قضاوت نمی کند . حکیم ارد بزرگ

کسانی که انسانیت را به زیر پا نهاده اند، بی شک در آغوش پستی و رذالت ، فرو افتاده اند. حکیم ارد بزرگ

هیچ آرمانی ، نباید انسانیت درون ما را نابود سازد. حکیم ارد بزرگ

چه فرقی است میان کویر سوزان و برهوت و سرزمین هایی که انسانیت در آنها مرده است. حکیم ارد بزرگ

فلسفه چیست ؟ راه رسیدن به آزادی و انسانیت است. حکیم ارد بزرگ

بزرگترین فیلسوفان جهان ، همواره از مهر و انسانیت سخن گفته و می گویند. حکیم ارد بزرگ

سخنان فلاسفه بزرگ جهان پیچیده نیست ، شیره اندیشه همه آن ها می شود : مهربانی ، آزادگی و انسانیت. حکیم ارد بزرگ

دانشمندان بی سواد بسیاری دیده ام، همانهایی که از انسانیت بویی نبرده اند. حکیم ارد بزرگ

یک ارزن انسانیت ، بسیار با ارزشتر از بزرگترین فیلسوف جهان بودن است. حکیم ارد بزرگ

بی سواد و یا باسواد ، هر چه هستی ... انسان باش
 بی پول و یا دارا ، هر چه هستی ... انسان باش
 کارگر ساده و یا دیوانسالار ، هر چه هستی ... انسان باش
 انسان باش و بمان ... که جهان میزبان و شاد از وجود توست. حکیم ارد بزرگ

[وحدهم المديرون لديهم صلاحيات معاينة هذا الرابط]

حکیم ارد بزرگ کیست, ارد بزرگ کیست, orod the ... بزرگ اندیشمند , بزرگترین فیلسوف معاصر آقای ارد بزرگ , حکیم ارد بزرگ کیست؟(فیلسوف ایرانی), فلسفه حکیم ارد بزرگ , سن حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ یا شیطان بزرگ , حکیم ارد بزرگ ویکی پدیا ,  کتاب سرخ حکیم ارد بزرگ , سخنان حکیم ارد بزرگ  ارد بزرگ و جمهوری اسلامی , آقای مجتبی شرکا ,شرکاء مجتبي . بزرگ شيروان , orod the great , hakim orod bozorg , orodism , orodist , مکتب فلسفی اردیسم , ارد بزرگ یا شیطان بزرگ , ارد بزرگ , حکیم ارد بزرگ , زندگینامه ارد بزرگ , بیوگرافی حکیم ارد بزرگ , اردبزرگ , سخنانی از بزرگان اهل معرفت , زندگی نامه حکیم ارد بزرگ , فیلسوف ارد بزرگ کیست  , بیوگرافی ارد بزرگ , حکیم ارد بزرگ کیست , حکیم ارد بزرگ , سخنان فیلسوفانه , جملات اردبزرگ , عکس نوشته‌فلسفی‌زیبا , orod کیبود , عکس نوشته منش , أرد بزرك , اُرد بزرگ , حکیم ارد بزرگ بیوگرافی , حکیم ارد بزرگ کی بود؟ , ارد بزگ کی بوده است , زندگینامه حکیم ارد بزرگ , عکسهای حکیم ارد بزرگ , جملات ناب درمورد روزگار , جملات زیبا از کتب بهمن بیگی , متني ازکتاب سرخ ارد بزرگ , فلسفه اردیسم , فیلسوفان زنده جهان , بزرگترین فیلسوف جهان , عکس ارد بزرگ , بزرگترین فیلسوف جهان کیست , بزرگترین فیلسوفان جهان , انسان باش , فیلسوفان عصر حاضر , عکس و نوشته حکیمان دنیا , فیلسوف آلمانی قرن چهاردهم , سخنان فیلسوف حکیم ارد بزرگ در شبکه مجازی توییتر ، ارود بزرگ ,آراد بزرگ , اراد بزرگ , اورد بزرگ , اورد بزرگ کیست , ارود حکیم , حکیمآردبزرگ , اورود بزرگ , بزرگترین عالم جهان , انشا درمورد دیوار , انشا با موضوع دیوار , انشا دیوار , آدرس موسسه دیوار مهربانی درتهران , انشا درباره دیوار مهربانی , ادرس دیوارهای مهربانی , انشا برای دیوار مهربانی , تبريز هم داراي ديوار مهرباني شد , دیوار , انشا دیوار مهربانی , دیوار مهربانی تهران , ادرس دیوارمهربانی درتهران , محل دیوار مهربانی در تهران , دیوارمهربانی درتهران , آدرس دیوار مهربانی تهران , انشا درباره خود را دیوار کلاس فرض کن و ۲۰خط بنویس , انشاء درمورد دیوار , انشاالله در مورد دیوار مهریانی , انشا در مورد دیوار مدرسه , انشایی درمورددیوارشب , انشایی با موضوع دیوارمهربانی , فیلسوف وحکیم ایرانی درجدول , دیوار مهربانی در تهران , شهرضا , ديوار مهربانی دربابل  , دیوادمهربانی کجای اصعهان است , ادرس مکان های دیوار مهربانی در تهران , دیوار مهربانی انشا  , دیوارمهربانی شاهین شهر , انشادرباره دیوارمهربانی درمدرسه  , آدرس دیوار مهربانی در کرمان , انشا در مورد دیوار , یک انشا در مورد دیوار , انشا درباره دیوار  , آدرس دیوارمهربانی میدان انقلاب , محلهای دیوارهای مهربانی در تهران , شهر الیگودرز , دیوار نیشابور یخچال , انشا درباره ی دیوار مهربانی , دیوار مهربانی در کرمانشاه , نذر مھربانى  , مکان دیوار مهربانی در تهران , موضوع انشاء دیوار مهربانی , انشا درمورد دیوار مهربانی ,فيلسوف ايراني, حکيم ارد بزرگ , ostad orod bozorg , استاد ارد بزرگ , filsof. حکيم ارد بزرگ . عکس بزرگترين فيلسوف ايراني . زرگترین فیلسوف معاصر جهان , زیباترین جملات ارد بزرگ, سخنان بزرگان برای استوری , کانال تلگرام جملات نیچه و فروید , مجتبی شرکاء , جملات ارزشمند از بزرگان درتلگرام , بهترین کانال فیلسوفی , استوری ارد بزرگ
bahram
bahram

تعداد پستها : 217

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Empty رد: جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی

پست من طرف nilofar الأحد نوفمبر 22, 2009 8:05 pm

ارد بزرگ می گوید : با بردباری همه چیز در چنگ توست .

ارد بزرگ می گوید : آه و بردباری ، ریشه هر دیوزاد ، و بد خویی را ، خواهد کَند .

ارد بزرگ می گوید : در پشت هیچ در بسته ای ننشینید تا روزی باز شود . راه کار دیگری جستجو کنید و اگر نیافتید همان در را بشکنید .

ارد بزرگ می گوید : اگر شما به مشکلات پشت کنید سختی ها هیچگاه به شما پشت نخواهند نمود بهترین راه ، مبارزه پیگیر و همیشگی با سختی هاست .

ارد بزرگ می گوید : گاهی برای رسیدن به پیشرفت می بایست راه سخت کوهستان را برگزینیم .

ارد بزرگ می گوید : راه آشتی را کسی باید بیابد که خود سبب جدایی شده است .

ارد بزرگ می گوید : آنکه بر کردار خویش فرمانروایی کرد و دلیرانه بسوی راه های نارفته رفت بی گمان آموزگار آیندگان خواهد شد .

ارد بزرگ می گوید : آنکه پی به نیروی سترگ درون خود برد ، راه آزاد سازی آن را نیز خواهد یافت .

ارد بزرگ می گوید : راهی جز نرمش و بازی با هستی نیست .

ارد بزرگ می گوید : کمر راه هم در برابر آرمان خواهی برآزندگان خواهد شکست .

ارد بزرگ می گوید : برآزندگان و ترس از نیستی؟! آرمان آنها نیستی برای هستی میهن است.

ارد بزرگ می گوید : پرهای خون آلود برآزندگان نقش زیبای آزادی آیندگان است.

ارد بزرگ می گوید : ویرانه کاخ های برآزندگان هم ، هزاران گهواره امید بر بستر خویش دارد .

ارد بزرگ می گوید : میهن پرستی هنر برآزندگان نیست که آرمان آنان است .

ارد بزرگ می گوید : سرزمینی که اسطوره های خویش را فراموش کند به اسطورهای کشورهای دیگر دلخوش می کند فرزندان چنین دودمانی بی پناه و آسیب پذیرند .
nilofar
nilofar

تعداد پستها : 169

جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 2 Empty رد: جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی

پست من طرف nilofar الأحد نوفمبر 22, 2009 8:05 pm

ارد بزرگ می گوید : اسطوره ها زاینده اند ! آنان برای فرزندان سرزمین خویش همواره امید به ارمغان می آورند .

ارد بزرگ می گوید : هیچ گاه در برابر فرزند ، همسرتان را بازخواست نکنید .

ارد بزرگ می گوید : تنها مادر و پدر خواست های فرزند را بی هیچ چشم داشتی بر آورده می سازند .

ارد بزرگ می گوید : فرزند نانجیب ، آتش عمر پدر است .

ارد بزرگ می گوید : فرمانروای بزرگ مردم خویش را در هیچ کجای دنیا از یاد نمی برد و همیشه پناه آنان است .

ارد بزرگ می گوید : اگر جانت در خطر بود بجای پنهان شدن بکوش همگان را از گرفتاری خویش آگاه سازی .

ارد بزرگ می گوید : خویش را خوار نکنیم و اگر ارزشش را بدانیم هیچگاه در برابر یاوه گویان آسیب پذیر نخواهیم بود .

ارد بزرگ می گوید : آدمهای بی مایه ، همگان را ابزار رسیدن به خواسته های خویش می سازند .

ارد بزرگ می گوید : نگهبانی از داشته های یک کشور برای فرمانروا یک قانون است و انجام آن خودستایی ندارد .

ارد بزرگ می گوید : دارایی زیاد برای یک جوان می تواند ابزار سرگردانی باشد .

ارد بزرگ می گوید : تبهکار همیشه نگران کیفر خویش است حتی اگر بر زر و زور لمیده باشد و این بسیار درد آور است چرا که سایه کیفر همواره در برابر دیدگانش است .

ارد بزرگ می گوید : بسیاری در پیچ وخم یک راه مانده اند و همواره از خویشتن می پرسند : ما چرا ناتوان از ادامه راهیم . بدانها باید گفت می دانی در کجا مانده ای؟ همانجای که خود را پرمایه دانسته ای.

ارد بزرگ می گوید : کردار ناپسند خویش را با دارایی زیاد هم نمی توانی پنهان سازی .

ارد بزرگ می گوید : برای آنکه پرواز کنی ، پیکر خویش را به حال خود رها مکن .

ارد بزرگ می گوید : آتش خشم را با آب سکوت خاموش کن .
nilofar
nilofar

پست من طرف nilofar الأحد نوفمبر 22, 2009 8:06 pm

ارد بزرگ می گوید : برای کسب گنج سکوت ، بارگاه دانش ات را بزرگتر بساز .

ارد بزرگ می گوید : نوازش و دلربایی زیاد ، پیشاپیش بستر مرگ را فراهم کند !.

ارد بزرگ می گوید : کارآفرین ، زندگی آفرین است پس آفرینی جاودانه بر او .

ارد بزرگ می گوید : فروختن مواد خام هر سرزمینی ، ننگ آور است همانند فروختن فرش است و چراغ خانه .

ارد بزرگ می گوید : بانک ها به دو مسیر می روند: یا همچون یک سد ، برای بهره برداری و رشد یک کشور بکار می روند و یا : همچون چاه های ژرف و هولناک خون یک سرزمین را می مکند .

ارد بزرگ می گوید : برای آدمهای گرسنه ، هیچ نسخه ایی ، جای خوراک آنها را نمی گیرد .

ارد بزرگ می گوید : فرمانروایان برای رشد و بهروزی جوانان رودخانه های هدفمند کار فرام آورند ، تا توان آنها به شوره زار و مرداب نرسد .

ارد بزرگ می گوید : کسی که هنگام انتخاب همسر ، یکه تازی می کند و سخن ریش سفیدان را به هیچ می گیرد بارها و بارها با اشک ، رخش را خواهد شست .

ارد بزرگ می گوید : نزدیکی به آدمهای بی خردی که همیشه در زندگیشان اشتباه می کنند تاوانی دهشتناک دارد و اگر این رویداد رخ داد سرد و سخت باشید همچون کوه ، که مار به دور گردنتان چنبره زده است .

ارد بزرگ می گوید : تنها کسانی از آرزوهای نیک جوانان واهمه دارند که بر جایگاه خویش بیمناکند .

ارد بزرگ می گوید : هیچگاه امید کسی را نا امید نکن، شاید امید تنها دارایی او باشد .

ارد بزرگ می گوید : نگاه زمینیان ، تهی است از انوار آسمانیان .

ارد بزرگ می گوید : نگاه آدمهای کوچک ، چه زود پر می شود و لبریز .

ارد بزرگ می گوید : کسی که زبانش پیش از اندیشه او می جنبد ، باید همواره بدنبال دوستان تازه باشد .

ارد بزرگ می گوید : تا اندیشه ایی پاسخگو در بین نباشد کجروی ادامه خواهد داشت .
nilofar
nilofar

ارد بزرگ می گوید : برای جلوگیری از تباهی و بیراهه روی ، راه اندیشه و ارزیابی را باز بگذاریم .

ارد بزرگ می گوید : آنگاه که تلاش می کنیم همه چیز را به زور در چنگ خویش داشته باشیم ، دستمان خالی تر از ، هر زمان دیگر است .

ارد بزرگ می گوید : اگر آرمان و هدف زندگی خویش را بدانیم ، هر دم از خانه این و آن سر در نمی آوریم .

ارد بزرگ می گوید : دیوان سالاران واپسگرا بر این باورند که همنوایی با مردم کوچه و بازار بسیار آسان تر از همنوایی با خردمندان است .

ارد بزرگ می گوید : آنکه ناراستی پیشه نموده ، خموشی دیگران هم برایش ترسناک است .

ارد بزرگ می گوید : برای رسیدن به جایگاهی بالاتر ، گذشت را نیز بیاموزیم .

ارد بزرگ می گوید : گاهی شالوده و ریشه شکست های بزرگ ، از اشتباهات بسیار ریز و کوچک سرچشمه می گیرد .

ارد بزرگ می گوید : فرومایگان پس از پیروزی ، همآورد شکست خورده خویش را به ریشخند می گیرند .

ارد بزرگ می گوید : غروب جان آدمی ، سپیده دمی به جهان دیگر است .

ارد بزرگ می گوید : آنکه همه چیزش را به جهان می سپارد و خود سخن تازه ایی ندارد نباید مدعی داشتن خرد باشد و دانش .

ارد بزرگ می گوید : زاد روز ما با تاری نادیدنی به هزاران زاد روز دیگر گره خورده است ، مرگ هم زاد روزیست همانند زاده شدن که بدرودی است به جهانی دیگر…

ارد بزرگ می گوید : جهان همواره در حال دگرگونی و رشد است نباید این پویندگی را زشت دانست ، باید همراه بود و سهمی از این رشد را بر عهده داشت .

ارد بزرگ می گوید : بهبودی زخم شمشیر بسیار تندتر از زخم دل آزرده است.

ارد بزرگ می گوید : غم ، می تواند از پایمان درآورد و اگر خود ساخته باشیم نیروی سرفرازیمان خواهد شد .

ارد بزرگ می گوید : در هنگامه رستاخیز و غرش آذرخش مردمان ، خموش باش چرا که سخنت را پژواکی نیست .
nilofar
nilofar

ارد بزرگ می گوید : تنها میهمانی را بپذیرید ، که بتوانید بدرقه اش کنید .

ارد بزرگ می گوید : پند و اندرز بسیار ، همچون دشنام آزار دهنده است .

ارد بزرگ می گوید : خودخواه ترین آدمیان آنانی هستند که چشمشان را بر سرنوشت هم میهنانشان بسته اند .

ارد بزرگ می گوید : کاویدن در غم ها ما را به خوشبختی نمی رساند .

ارد بزرگ می گوید : در دوران زندگی ، تنها زمان هایی برایمان ارزشمند است که هدف و آرمانی را پیگیری می کردیم .

ارد بزرگ می گوید : پیرامونیان ما چه بخواهیم و یا نخواهیم بر اندیشه های ما اثر خواهند گذاشت .

ارد بزرگ می گوید : وارونگی آدمیان و جانوران در پویایی اندیشه و دانش است ولی آدمی هر دم می تواند به رفتار و خوی بسیار بربرگونه دست یابد و دست به هر بزهی بزند که پلیدترین جانوران هم در بایسته ترین هنگامه از انجام آن می پرهیزند .

ارد بزرگ می گوید : همواره آدمیان دایره و چنبره بدی و پلیدی را با دانش و اندیشه برتر خویش بسته و بسته تر می سازند .

ارد بزرگ می گوید : خرد ابتدا به اندیشه پناه می برد .

ارد بزرگ می گوید : چهار چوب نگاه ما زمینی است ، اما برآیند اندیشه ما جنبه آسمانی نیز پیدا می کند .

ارد بزرگ می گوید : با کسی گفتگو کن که رسیدن به خرد و آگاهی اندیشه اوست نه خویشتن خویش .

ارد بزرگ می گوید : اندیشه و انگاره بیمار ، آینده را تیره و تار می بیند .

ارد بزرگ می گوید : سامان از پس ساختار درست هویدا می گردد .

ارد بزرگ می گوید : سامانه همه گیر هستی با آنکه یکنواخت پنداشته می شود ولی رو به پویش و پیشرفت است . گردش آرام هستی نباید ما را فریب دهد ، ما بخشی از یک برنامه بزرگ و پیشخواسته در کیهان هستیم که پیشرفت را در نهاد خود دارد .

ارد بزرگ می گوید : مهمتر از امنیت بیرونی ما ، امنیت درونی ماست . هیچ ارتشی نمی تواند نا امنی درون فرو ریخته مان را بهبود بخشد . تنها خود ما هستیم که می توانیم آن را سامان بخشیم .
nilofar
nilofar

پست من طرف nilofar الأحد نوفمبر 22, 2009 8:07 pm

ارد بزرگ می گوید : شورشهای آدمیان ، با بسامدهای پر توان کیهانی خیلی زود به سامانه درست خویش باز می گردد .

ارد بزرگ می گوید : برآیند سامان یافتگی رفاه است پس : نخست باید به ساختار درست رسید سپس بر اساس آن ساماندهی کرد آنگاه رفاه همگانی بوجود می آید .

ارد بزرگ می گوید : آدمهای فرهمند به نیرو و توان خویش باور دارند.

ارد بزرگ می گوید : هم رنگ دیگر کسان شدن ، باور هیچ کدام از بزرگان نبوده است .

ارد بزرگ می گوید : پیام آوران باورهای پست بزرگترین پیروزیهای تاریخ مردم خویش را به ریشخند گرفته اند .

ارد بزرگ می گوید : آدم خودباور ، هیچ گاه برای رسیدن به مادیات ، ارزشهای آدمی را زیر پا نمی گذارد .

ارد بزرگ می گوید : مهم نیست که دیگران ما را باور کنند ، مهم آن است که خود خویشتن خویش را باور کنیم .

ارد بزرگ می گوید : زیبارویی که می داند زیبایی ماندنی نیست پرستیدنی ست.

ارد بزرگ می گوید : آنکه زیبایی خرد را ندید ، گرفتار زیبایی آدمیان شد و بدین گونه از هر چه داشت تهی گشت .

ارد بزرگ می گوید : زمین هر روز هزاران هزار گل زیبا به ما ارزانی می دارد اما کمتر کسی زمین را می بیند .

ارد بزرگ می گوید : کسی که فریفته نگاهی می گردد ، توان نجات دیگران را ندارد .

ارد بزرگ می گوید : ارمغان کُرنش در برابر نادان ، سختی دو چندان است .

ارد بزرگ می گوید : آواز سرد از سینه نا امید بر می خیزد .

ارد بزرگ می گوید : آنکه با تلاش بسیار اندیشه خویش را فربه نمود ، با این وجود باز گوش به سخن این و آن سپرد ، دیگر نمی توان آینده روشنی در پیش روی او دید .

ارد بزرگ می گوید : خرد در دانسته های ما دیده نمی شود ، خرد تنها در کردار ما هویدا می گردد .
nilofar
nilofar

ارد بزرگ می گوید : ریشه رشد تبهکاری در امنیت بزهکار است .

ارد بزرگ می گوید : ارزش یکدیگر بویژه کهن سالان خویش را بدانیم که نیروی امروز ما برگرفته از نیروی ست که پیشتر آنها به ما بخشیده اند.

ارد بزرگ می گوید : دوستی و مهر ، امید می آفریند و امید زندگی ست .

ارد بزرگ می گوید : زورگو ، خواب پریشان بسیار می بیند .

ارد بزرگ می گوید : تا هنگامی که از برتری خویش سخن می گویی ، دیده نمی شوی .

ارد بزرگ می گوید : سرآمد دشواری و سختی دانایست و دانا چشم خویش را بر بسیاری از زیبایی های زود گذر گیتی خواهد بست .

ارد بزرگ می گوید : بی مایگی و بدکاری پاینده نخواهد بود ، گیتی رو به پویندگی و رشد است . با نگاهی به گذشته می آموزیم : اشتباهاتی همچون برده داری ، همسر سوزی و … را آدمیان رها نموده اند ، خردورزی ! آدمی را پاک خواهد کرد .

ارد بزرگ می گوید : اهل خرد و فرهنگ همیشه زنده اند .

ارد بزرگ می گوید : اندیشه پروازگر است جایی فرودش آوریم که زیبایی خانه دارد .

ارد بزرگ می گوید : آدمی تنها زمانی دربند رویدادهای روزمره نخواهد شد که در اندیشه ایی فراتر از آنها در حال پرواز باشد .

ارد بزرگ می گوید : اندیشه و انگاره ای که نتواند آینده ای زیبا را مژده دهد ناتوان و بیمار است .

ارد بزرگ می گوید : تن پوشی زیباتر از سرشت و گفتار نیکو سراغ ندارم .

ارد بزرگ می گوید : آزادی ، عنوانی برای زینت کاخ دیوان سالاران نیست ، آزادی کوچکترین حق مردم است که اگر نباشد هیچ دودمانی برجای نخواهد بود .

ارد بزرگ می گوید : فرمانروایان با تجربه از همان چشمه ایی می نوشند که مردم را سیراب می کند .

ارد بزرگ می گوید : زیباترین خوی زن ، نجابت اوست .
nilofar
nilofar

ارد بزرگ می گوید : آدمهای فرهمند و خودباور بدنبال کف زدن دیگران نیستند آنها به شکوه و ارزش کار خود باور دارند .

ارد بزرگ می گوید : زمانی می توانید کسی را از راهی بازدارید که ابتدا هدفش را دگرگون ساخته باشید . تا کسی هدفش دگرگون نگردد شما راه به جایی نخواهید برد .

ارد بزرگ می گوید : آدمیانی اندک ، تنها به هدف می اندیشند ! و بسیار کسان که هدفشان جز خانه نشین کردن همان گروه و دسته کوچک نیست .

ارد بزرگ می گوید : مردانی که بیشتر از جایگاه و هنجار زنان پشتیبانی می کنند خود بیشتر از دیگران به نهاد زن می تازند .

ارد بزرگ می گوید : آدمیانی که با دیگران روراست نیستند با خود نیز بدین گونه اند .

ارد بزرگ می گوید : اگر دیگران را با زیباترین منشها و صفات بخوانیم چیزی از ارزش ما نمی کاهد بلکه او را دلگرم ساخته ایم آنگونه باشد که ما می گویم .

ارد بزرگ می گوید : پشتیبانی از داشته دیگران ، پشتیبانی از داشته خود ماست .

ارد بزرگ می گوید : آدمها را آنگونه بخواهیم که هستند نه آنگونه که می خواهیم .

ارد بزرگ می گوید : کسی که آدم پیش رویش را آنگونه که هست نمی بیند خیلی زود به مرز جدایی می رسد .

ارد بزرگ می گوید : هر قدر به دیگران احترام بگذاریم ، به ما احترام خواهند گذاشت .

ارد بزرگ می گوید : آنکه مدام به کار دیگران سرک می کشد و کنجکاو است تا ببیند آنها چه می کنند مانند سایه ایی بر دیوار است که مدام بدنبال ما می دود بدون آنکه از خود اختیاری داشته باشد .

ارد بزرگ می گوید : آنکه دیگران را ابزار پرش خویش می سازد ، خیلی زود تنها خواهد ماند .

ارد بزرگ می گوید : تنها با از خودگذشتگی برای دیگران می توان جاودانه شد .

ارد بزرگ می گوید : نگارنده و سخنگویی که دیگران را کوچک و خوار می نامد ، خود چیزی برای نمایش و بروز ندارد .

ارد بزرگ می گوید : بسیاری از آرزوهایمان را می توانیم با نشان دادن توانمندی خویش به آسانی بدست آوریم .
nilofar
nilofar

پست من طرف nilofar الأحد نوفمبر 22, 2009 8:08 pm

ارد بزرگ می گوید : وابستگی زیاد به دانستن اخبار و رویدادهای پرآکنده جهان ، پس رفت ما را به ارمغان می آورد .

ارد بزرگ می گوید : کسی که اندیشه اش بازیچه اخبار و رویدادهای گوناگون است هیچ گاه به آرمان و هدف زندگی خویش نمی رسد .

ارد بزرگ می گوید : در دل هر بنایی کرشمه یاری را می شود دید ، اگر دلنوازی نباشد خشتی بر خشت نمی نشیند .

ارد بزرگ می گوید : پیران جهان دیده همواره جوانان را به خروش و بیداری فرا می خوانند و بیماران پیوسته از پایان هر خروشی دم می زنند این کار ! صوفی منشانی خموش ، روانه میدان زندگی می کند .

ارد بزرگ می گوید : نیرنگ پیران بدنهاد ، تنها با مرگ به پایان می رسد .

ارد بزرگ می گوید : سرفرازی کشور بزرگترین خواست همگانی ست .

ارد بزرگ می گوید : چه نشانی از بد اندیش بجاست ؟ هیچ .

ارد بزرگ می گوید : با ترشرویی به میان مردم رفتن ، تنها از بیماران ساخته است .

ارد بزرگ می گوید : ادب نمایه آغازین خرد است .

ارد بزرگ می گوید : بد اندیشان و بد کرداران خیلی زود در آتش افکار و کردار اشتباهشان خواهند سوخت .

ارد بزرگ می گوید : روزهای خوش برای کژاندیش بسیار کوتاه و روز کیفر بسیار دراز .

ارد بزرگ می گوید : بداندیش همیشه ، کارش گره می خورد .

ارد بزرگ می گوید : بداندیش نخستین و آخرین مردار کردار خویش است .

ارد بزرگ می گوید : چه بسیار آدمیان نادانی که مهربانی شایستگان را بر نمی تابند آنها در نهایت یا به بردگی تیزدندانان گرفتار آیند و یا چهره زشت تنهایی را آشکارا ببینند .

ارد بزرگ می گوید : ره آورد گفتگو با نادان دو چیز است : نخست از دست دادن بخشی از عمر و دیگری گرفتار شدن ، به افکار پوچ و بی ارزش .
nilofar
nilofar

ارد بزرگ می گوید : نادانی ، خودخواهی به بار می آورد .

ارد بزرگ می گوید : نادان همیشه از آز و فزون خواهی خویش خسته است .

ارد بزرگ می گوید : آنانیکه همیشه در آرامش هستند لاابالی ترین آدمهایند .

ارد بزرگ می گوید : آرامش اگر همیشگی باشد سستی و پلشتی در پی دارد .

ارد بزرگ می گوید : جایی که شمشیر است آرامش نیست .

ارد بزرگ می گوید : کار ما برآیند خواست و برنامه ماست آنکه خواست و برنامه ایی ندارد کاری انجام نمی دهد .

ارد بزرگ می گوید : کیهان دارای ساختاری هدفمند است . این ساختار به آن پویایی بخشیده ، و برآیندی شگرف ، در آن بر جای می گذارد .

ارد بزرگ می گوید : عشق همچون توفان سرزمین غبار گرفته وجود را پاک می کند و انگیزه رشد و باروری روزافزون می گردد .

ارد بزرگ می گوید : عشق چنان شیفتگی در نهان خود دارد که سخت ترین دلها نیز ، گاهی هوس شنا در آن را می کنند .

ارد بزرگ می گوید : نماز عشق ترتیبی ندارد چرا که با نخستین سر بر خاک گذاردن ، دیگر برخواستنی نیست .

ارد بزرگ می گوید : رایزنی با خردمندان ، پیروزی در پی دارد .

ارد بزرگ می گوید : بهترین شیوه آموزش به کودک ، همراه شدن با او در درون داستانهای پند آموز است .

ارد بزرگ می گوید : پنجره شناخت درست آدمیان ، بازبینی زندگی نیاکان آنهاست .

ارد بزرگ می گوید : هنر زمانی ارزش می یابد که سخن ناتوان از گفتن است .

ارد بزرگ می گوید : اگر پایکوبی و شادی نباشد ، جهان را ارزش زیستن نیست .
nilofar
nilofar

ارد بزرگ می گوید : ریش سفیدان ، زنجیر ارتباط نسل ها هستند . و خاندان بدون ریش سفید ، گذشته ای کم رنگ دارد و آیین های به جای مانده ، به هزار گونه ، تفسیر می شود .

ارد بزرگ می گوید : آنانکه تیشه به ریشه بزرگان و ریش سفیدان می زنند خود و فرزندانشان را بی پناه خواهند ساخت .

ارد بزرگ می گوید : تبار بی ریش سفید ، همچون خانه بی سقف است .

ارد بزرگ می گوید : نخستین گام بهره کشان کشورها ، ابتدا نابودی بزرگان و ریش سفیدان است و سپس تاراج دارایی آنها .

ارد بزرگ می گوید : بزرگواری ، بی مهر و دوستی بدست نمی آید .

ارد بزرگ می گوید : بزرگداشت توان نیروهای جوان را نیز دو چندان می کند .

ارد بزرگ می گوید : امیدوار مباش دیگران همراهیت کنند ، تنها به درمان دردهای روزگار خویش بیاندیش .

ارد بزرگ می گوید : پیامد دانایی ، پذیرفتن بار ساماندهی دیگران است .

ارد بزرگ می گوید : راهی را که در زندگی برگزیده ایم می تواند برآیند بازخورد کنش دیگران ، با ما باشد . پرسش آن که :
آیا ماخویشتن خویشتنیم ؟
و آیا همواره باید پاسخگوی برخوردهای بد دیگران باشیم ؟
این پرسش ها را که پاسخ گفتیم ! آزادی در ما بارور می شود .
وپس از آن ، آرمانی بزرگ همچون عشق به میهن در چشمه وجودمان جاری می گردد .

ارد بزرگ می گوید : آنکه ترانه زاری کشت می کند ، تباهیدن زندگی اش را برداشت می کند .

ارد بزرگ می گوید : بستر جامعه همچون دریاست هیچ بنایی بر آن پایدار نخواهد بود مگر آنکه خود را با بسامدهای (امواج) آن همراه سازد .

ارد بزرگ می گوید : خوی مهربان ، ریشه در طبیعت گل ها دارد .

ارد بزرگ می گوید : پیش نیاز رسیدن به دلیری و بی باکی ، یافتن آرمان و خواسته ای هویدا است .

ارد بزرگ می گوید : تنها آرمانهای بزرگ است که به ما بینشی فرا دنیوی می دهد .

ارد بزرگ می گوید : سیاستمداری که تنها به پیشروی می اندیشد دمادم برای خویش دشمن تراشی می کند .
nilofar
nilofar

ارد بزرگ می گوید : آنگاه که مردم بر داشته های خویش آگاه باشند دیگر تن به ستم نمی سپارند .

ارد بزرگ می گوید : سرنگونی با آدمهای شتابنده ( عجول ) زاده می شود .

ارد بزرگ می گوید : شادی کجاست ؟ جای که همه ارزشمند هستند .

ارد بزرگ می گوید : کسی که آزادی می جوید زندانی برای اندیشه های دیگر نمی گسترد .

ارد بزرگ می گوید : سخن گفتن از دوستی و دشمنی پایدار در سیاست ، خنده آور است .

ارد بزرگ می گوید : هیچ گاه عشق به همدم را پاینده مپندار و از روزی که دل می بندی این نیرو را نیز در خویش بیافرین که اگر تنهایت گذاشت نشکنی و اگر شکستی باز هم نامید نشو چرا که آرام جان دیگری در راه است .

ارد بزرگ می گوید : کمک به همگان ، عشقی است که به برجستگان کمک می کند راه های سرفرازی را بیابند .

ارد بزرگ می گوید : سختی های بزرگ به آدمی نیرویی دو چندان می بخشد .

ارد بزرگ می گوید : دشواری ، به هدف ما ارزش می بخشد . دشواری بیشتر ، ارزش فزونتر .

ارد بزرگ می گوید : دیدگاه خوب مردم ، بهترین پشتیبان برگزیدگان است .

ارد بزرگ می گوید : خود را برای پیشرفت مردم ارزانی دار تا مردم پشتیبان تو باشند .

ارد بزرگ می گوید : رسانه تنها می تواند پژواک ندای مردم باشد نه اینکه به مردم بگوید شما چه بگویید که خوشایند ما باشد .

ارد بزرگ می گوید : سردمداران برای آنکه به توفان مردم گرفتار نشوند باید با امواج دریای آدمیان هماهنگ گردند .مهار دریا غیر ممکن است کسانی که فکر می کنند مردم را با امکانات خود مهار کرده اند دیر یا زود گم می شوند .

ارد بزرگ می گوید : فرمانروایان نیرومند ، رایزنانی باهوش و کارآمد در کنار خود دارند .

ارد بزرگ می گوید : بیچاره مردمی که فرمانروایانش رایزن ! ، و رایزنانشان فرمانروا هستند .
nilofar
nilofar

پست من طرف nilofar الأحد نوفمبر 22, 2009 8:09 pm

ارد بزرگ می گوید : مردم به دنبال گزارش روزانه فرمانروایان نیستند! آنان دگرگونی و بهروزی زندگی خویش را خواستارند !! .

ارد بزرگ می گوید : فروتنی در برابر گردنکشان اشتباهی بزرگ است . چرا که این کار آنها را گستاختر و بی پرواتر می نماید .

ارد بزرگ می گوید : فروتنی و گذشت خویی مردان و زنان پاکدل است .

ارد بزرگ می گوید : فرمانروای دانا می داند ، هیچ ندای با کُشتن خفه نمی شود .

ارد بزرگ می گوید : بیچاره مردمی که فرمانروایانشان ، شاگردان رسانه ها باشند .

ارد بزرگ می گوید : فرمانروایان تنها پاسخگوی زمان حال خویش نیستند آنها به گذشتگان و آیندگان نیز پاسخگویند .

ارد بزرگ می گوید : منتقدین پر حرف بجای عملگرایان کم حرف هم سخن می گویند .

ارد بزرگ می گوید : دیگران خیلی زود بازخورد رفتار ما را نشان می دهند . درستی و نادرستی کردارمان را در نگاه و سخن دیگران خواهیم یافت .

ارد بزرگ می گوید : آنکه پیاپی سخنتان را می برد ، دلخوش به شنیدن سخن شما نیست .

ارد بزرگ می گوید : اگر به سخنی که گفته اید با تمام وجود پایبند هستید، دیگر نیازی نیست برای آن پوزش بخواهید .

ارد بزرگ می گوید : دل کیهان را اگر بگشاییم این سخن را خواهیم شنید ” هر کنشی واکنشی را در پی دارد ” پس بر این باور باشید ! همه کردار ما چه خوب و چه زشت ، بی بازگشت نخواهد بود .

ارد بزرگ می گوید : سخن بدون پشتوانه ، یعنی گزاف گویی .

ارد بزرگ می گوید : پایداری و تلاش کلید هر بند بسته ای است .

ارد بزرگ می گوید : صوفی مسلکان برای آنکه افکار اهریمنی خویش را گسترش دهند می گویند نیاز را باید از بین برد چون نیاز سبب دگرگونی می گردد و دگرگونی از دیدگاه آنان رنج آور است ! حال آنکه هدف آدمی از زیستن پیشرفت و درک زوایای پنهان دانش است . بجای گوشه نشینی و خرده گیری باید با ابزار دانش سبب رشد میهن شد و امنیت را برای خود و آیندگان بدست آورد .

ارد بزرگ می گوید : میهن پرستی ، همچون عشق فرزند است به مادر .
nilofar
nilofar

پست من طرف nilofar الأحد نوفمبر 22, 2009 8:09 pm

ارد بزرگ می گوید : میهن دوستی ، دسته و گروه نمی خواهد ! این خواستی است همه گیر ، که اگر جز این باشد باید در شگفت بود .

ارد بزرگ می گوید : آنکه به سرنوشت میهن و مردم سرزمین خویش بی انگیزه است ارزش یاد کردن ندارد .

ارد بزرگ می گوید : سرپرستانی که از ارزش سربازی می کاهند ، و پدر و مادرانی که ، پیشدار میهنداری فرزندان خویش می شوند ، به کشورشان پشت کرده اند .

ارد بزرگ می گوید : نو آوری نتیجه خواست و تلاش ماست نه رخدادهای ناگهانی .

ارد بزرگ می گوید : سازگاری با زیستگاه و تلاش برای بهتر شدن جایگاه کنونی ویژگی ناب آدمهای پاک است .

ارد بزرگ می گوید : آنکه برای بهروزی آدمیان تلاش می کند و راه درست را نشان می دهد بارها و بارها می زید و تا یاد و سخنش جاریست او زاده می شود و باز هم .

ارد بزرگ می گوید : آن گاه که ، زایش راهی نو را از درون خویش احساس کردی پای در راهی خواهی گذارد که پیشتر برای رسیدن بدان بسیار تلاش نموده ایی .

ارد بزرگ می گوید : اهل بازار بر این باور اشتباهند که فرهنگ را هم می شود با زمان بندی دگرگون ساخت !.

ارد بزرگ می گوید : افزایش ناگهانی مردم سبب کاهش ادب ،فرهنگ و فرهیختگی می گردد آنهم از آن رو که نسل و تبار پیش از آن نمی تواند بایستگیها و وظایف خویش را همچون آموزگار بدرستی انجام دهد .

ارد بزرگ می گوید : فرهنگ های همریشه ، انگیزه ای توانمند است که موجب همبستگی کشورها در آینده می گردد .

ارد بزرگ می گوید : شالوده و زیربنای گسترش هر کشور ، فرهنگ است .

ارد بزرگ می گوید : مرد دلیر بهنگام ستیز و نبرد ، همراهانش را نمی شمارد .

ارد بزرگ می گوید : آنهایی که آمادگی برای پاسخگویی به تجاوز دشمن را با گفتن این سخن که : ” جنگ بد است و باید مهربان بود ، درگیری کار بدیست” را رد می کنند ، ساده لوحانی هستند که خیلی زود در تنور دشمن خواهند سوخت .

ارد بزرگ می گوید : بدخو ، عمرش کم است .

ارد بزرگ می گوید : آزادی باجی به مردم نیست ! چرا که مال و داشته آنهاست.
nilofar
nilofar

پست من طرف nilofar الأحد نوفمبر 22, 2009 8:10 pm

ارد بزرگ می گوید : رهایی و آزادی ، برآیند پرستش خرد است و دانایی .

ارد بزرگ می گوید : جفتت اگر پرید برای پریدن عجله نکن .

ارد بزرگ می گوید : همیشه بین خود و همسرت بازه ای را نگاهدار تا به خواری گرفتار نشوی .

ارد بزرگ می گوید : گسستن دو همسر می تواند خاندانی را از هم بپاشد .

ارد بزرگ می گوید : شادی و بهروزیمان را با ارزش بدانیم ، تن رنجور نیرویی برای ادب و برخورد درست برجایی نمی گذارد .

ارد بزرگ می گوید : زندگی ، پیشکشی است برای شاد زیستن .

ارد بزرگ می گوید :

شواهدی که نمایشگر ماندگاری و جوانی نظام سیاسی هستند :

1- همبستگی و از خود گذشتگی ملی بین توده
2- همراهی اهل فرهنگ و اندیشه با دستگاه اداره کشور
3- بالندگی و پیدایش اهل خرد
4- گردش نخبگان در اداره کشور بدون چالش گسترده داخلی
5- مهم بودن رخدادهای درونی کشور برای مردم
6- رشد سرودهای حماسی و ملی
7- امید به آینده نزد توده مردم
8- مردم اداره کنندگان کشور را پیشرو و پاک می بینند
9- بها دادن به هم دیگر برای اداره کشور بر اساس تواناییها
10- در اندیشه جوانان ، قهرمانان زنده و در زمان حال هستند .
11- دلگرمی همگانی نسبت به گذشتن از چالش های پیش روی کشور
12- پرهیز جوانان از گوشه نشینی و انزوا
13- همراهی مردم با نخبگان دستگاه فرمانروایی

شواهدی که نمایشگر فروپاشی و پیری نظام سیاسی هستند :

1- رشد هزل و جک بین مردم
2- رشد بی تفاوتی بین هنرمندان و اهل فرهنگ نسبت به دستگاه اداره کشور
3- منزوی شدن خود خواسته اهل خرد
4- سردی همگانی نسبت به رخدادهای سیاسی کشور
5- مهم شدن تحولات برون مرزی برای مردم
6- پناه بردن به غزلیات و شعر های بی بنیاد و سکر آور
7- عدم امید به آینده نزد توده
8- لکه دار شدن بزرگان و سروران توده ملت ( آنهایی که زمانی توانایی بسیج همگانی را داشته اند )
9- رشد طایفه گری در درون سیستمهای اداری و خصوصی کشور
10- پناه بردن جوانان به ابرمردان تاریخ برای پوشش ضعفهای زمان خودشان
11- نگاه شک آلود و تیره مردم به رخدادهای کشور
12- رشد گسترده صوفی منشی
13- سیر قهقرایی و دشمنی بین نخبگان مورد تایید ساختار سیاسی و توده مردم

ارد بزرگ می گوید : کمر راه هم در برابر آرمان خواهی برآزندگان خواهد شکست .

ارد بزرگ می گوید : آدمهای آرمانگرا هنگامیکه به نادرست بودن آرزویی پی می برند بر ادامه آن پافشاری نمی کنند .

ارد بزرگ می گوید : اندیشه همه گیر مردمی همیشگی نیست زیرا همواره دستخوش دگرگونی بدست جوانان پس از خود است ورود جوانان به آرامی ، آرمانهای نو پدید می آورد ، و اگر آرمان گذشتگان نتواند خود را بازسازی کند ناگریز نابود می گردد .

ارد بزرگ می گوید : هرگز هنگام گام برداشتن به سوی آرمان بزرگ ، نگاهت به آنانی که دستمزد خویش را پیشاپیش می خواهند نباشد ! تنها به توانایی های خود اندیشه کن .

ارد بزرگ می گوید : آنکه نگاه و سخنش لبریز از شادی ست در دوران سختی نیز ماهی های بزرگتری از آب می گیرد .

ارد بزرگ می گوید : سنگینی یادهای سیاه را
با تنهایی دو چندان می کنی …
به میان آدمیان رو و در شادمانی آنها سهیم شو
لبخند آدمیان اندیشه های سیاه را کمرنگ و دلت را گرم خواهد نمود .

ارد بزرگ می گوید : اگر شناخت زن و مرد نسبت به ویژگی های درونی و بیرونی یکدیگر بیشتر گردد کمتر دچار گسست می شوند .
nilofar
nilofar

ارد بزرگ می گوید : کسی که چند آرزوی درهم ورهم دارد به هیچ کدام از آنها نمی رسد مگر آنکه با ارزشترین آنها را انتخاب کند و آن را هدف نهایی خویش سازد .

ارد بزرگ می گوید : آینده جوانان را از روی خواسته ها ، و گفتار ساده اشان ، می توان پی برد . نپنداریم که میزان دارایی و یا امکانات ، دلیلی بر پیروزی و یا شکست آنهاست ، مهم خواسته و آرزوی آنهاست .

ارد بزرگ می گوید : به آرزوهایی خویش ایمان بیاورید و آنگونه نسبت به آنها باندیشید که گویی بزودی رخ می دهند .

ارد بزرگ می گوید : توان آدمیان را، با آرزوهایشان می شود سنجید.

ارد بزرگ می گوید : آنکه به خرد توانا شد ، ترس برایش نامفهوم است .

ارد بزرگ می گوید : همواره تنهایی ، توانایی به بار می آورد .

ارد بزرگ می گوید : در هنگام توانایی اگر بستانکاری دیگران را ندهی ، بویژه هنگامی که او درمانده باشد ، فر و جایگاه خویش را برای همیشه از دست می دهی .

ارد بزرگ می گوید : سپاسگذاری و ارج نهادن به دیگران ، نشان بزرگی و توانایی ست .

ارد بزرگ می گوید : اندیشه برتر در روزهای توفانی و آشوب و در همان حال خموشی و آرامش ، توانایی برتر خویش را از دست نمی دهد.

ارد بزرگ می گوید : پیش از آنکه با کسی پیمانی ببندید ، دمی درباره توانایی خود در اجرای آن بیندیشید و سپس پاسخ گویید .

ارد بزرگ می گوید : آنگاه که شب فرا رسید و همه پدیدگان فرو خُفتند ابردریاها به پا می خیزند، آیا تو هم بر می خیزی ؟

ارد بزرگ می گوید : آنکه نمی تواند از خواب خویش برای فراگیری دانش و آگاهی کم کند ارزش برتری و بزرگی ندارد .

ارد بزرگ می گوید : رشد آدمیان تنها زمانی پایدار خواهد بود که بر اساس شایستگی ها و توانایی آنها باشد .

ارد بزرگ می گوید : آنان که مدام دل نگران ناتوانان هستند هیچ گاه نمی توانند ناتوانی را نجات بخشند ! با اشک ریختن ما ، آنها توانا نمی شوند باید توانا شد و آنگاه آستین همت بالا زد .

ارد بزرگ می گوید : تواناترین آدمها ، بیشتر زمانها خود را ناتوان می یابند .
nilofar
nilofar

ارد بزرگ می گوید : به ارزش نگاه دوست زمانی پی می بری که در بند دشمنان و بدسگالان باشی .

ارد بزرگ می گوید : دوستی که نومیدنامه می خواند ، همیشه سوار تو و پیشدار دورخیزهای بلندت خواهد شد .

ارد بزرگ می گوید : هیچ گاه هماورد خویش را کوچک مپندار چون او بهترین دوست توست او انگیزه پیشرفت و پویش است .

ارد بزرگ می گوید : خموشی در برابر بدگویی از دوستان ، گونه ای دشمنی است .

ارد بزرگ می گوید : پر حرفی در هنگام اندرز ، از اثر آن می کاهد .

ارد بزرگ می گوید : اندرز جوان باید کوتاه ، تازه و داستان وار باشد .

ارد بزرگ می گوید : پرسش روشن شاگرد از پاسخ استاد ارزشمندتر است .

ارد بزرگ می گوید : آنکه پرسشهای پراکنده در وادی های گوناگون را همزمان می پرسد ، تنها می خواهد زمان و نیروی استاد را تباه کند .

ارد بزرگ می گوید : فراموش نشدنی ترین اندرزها آنهایست که اندوهی فراوان برای بدست آوردنشان کشیده ایم .

ارد بزرگ می گوید : اندرز پیران ، بیشتر زمان ها مملو از خون و درد است که بدبختانه جوان از فهم آن ناتوان است .

ارد بزرگ می گوید : فرمانروای شایسته به فکر انتقام از مردم خویش نیست .

ارد بزرگ می گوید : فرمانروایان هیچگاه نباید از بار کاری که بر دوش گرفته اند شانه خالی کنند اگر هم اشتباهی رخ نموده با دلیری آن را بازگویند .

ارد بزرگ می گوید : مردان و زنان کهن در راه رسیدن به هدف ، یک آن هم نمی ایستند .

ارد بزرگ می گوید : نگاه مردان کهن ایستا نیست آنها دورانهای آینده را نیز به خوبی می بینند .

ارد بزرگ می گوید : هیچ اهرمی همچون بردباری و امید نمی تواند مشکلات را از پیش پایت بر دارد .
nilofar
nilofar

پست من طرف nilofar الأحد نوفمبر 22, 2009 8:11 pm

ارد بزرگ می گوید : بکار گیری آشنایان در یک گردونه کاری برآیندی جز سرنگونی زود هنگام سرپرست آن گردونه را به دنبال نخواهد داشت .

ارد بزرگ می گوید : چو گرمای تن مردان و زنان کهن به آسمان پر کشید با یاد خویش اندیشه هواخواهان خود را گرما دهند .

ارد بزرگ می گوید : برآزندگان گرما بخشند ، سخن و گفتار آنان راه روشن آیندگان است .

ارد بزرگ می گوید : برآزندگان به گفتار سخیف و کم ارزش زندگی خویش را تباه نمی سازند .

ارد بزرگ می گوید : برآزندگان چشم در دست پر از بذر خویش دارند و آسمانی که مهربان است صدای غرش باد هرزه گرد آنها را از راه خویش برنمی گرداند .

ارد بزرگ می گوید : برآزندگان مست شرآب هزاران ساله تاریخ کشورخویشند سخن آنان جز آهنگ خیزش و رشد نیست .

ارد بزرگ می گوید : برآزنده نمی گوید کیست ! او می گوید چیستی ؟ و از چیستت تو را به آسمانها می کشاند .

ارد بزرگ می گوید : دارایی برآزندگان ، دلی سرشار از امید است به پهنه و گستره آسمانها .

ارد بزرگ می گوید : پیوند ما تنها با زندگان نیست همه ما پیوندی ابدی با نیاکان و اسطوره های سرزمین خویش داریم .

ارد بزرگ می گوید : دودمان بی نیا و مرد کهن ، به هزار آیین اهریمنی گردانده می شود .

ارد بزرگ می گوید : آرزوهای خویش را ارزشمند بدان که نای پروازت به سوی آرمانهاست .

ارد بزرگ می گوید : ترس می تواند پیشرفت و رشد به همراه آورد اما این پیشرفت هم در نهایت توان آرام سازی روان آدمی را ندارد ، سخن دلنشین خردمندان دل ها را آرام می کند .

ارد بزرگ می گوید : خوار نمودن هر آیین و نژادی به کوچک شدن خود ما خواهد انجامید .

ارد بزرگ می گوید : تنها کسی که موجب خواری همیشگی ما می گردد خود ما هستیم .

ارد بزرگ می گوید : سرچشمه خوار کردن دیگران ، از بی شرمی و بی ادبی ست .
nilofar
nilofar

ارد بزرگ می گوید : هیچگاه به دروغگویان میدان کارگزاری ندهید ، با وجود این که توانایی انجام آن را بهتر از هر کسی داشته باشند .

ارد بزرگ می گوید : کسی که ترازوی راستی در وجودش همواره به یک سو سنگین است ، نمی تواند از خشم دست بردارد چون خشم و زور تنها ابزار ناراستی برای ماندن است .

ارد بزرگ می گوید : کسانی که بیم از دست دادن جایگاه خویش را دارند ، همواره فریاد می کشند .

ارد بزرگ می گوید : نامداران هیچگاه خویش را گرفتار پاسخ به ابلهان کج اندیش نکردند .

ارد بزرگ می گوید : بی پایبندی به نظم در گیتی ، ویژگی آدمهای گوشه گیر است که عشق و احساس را سپر دیدگاههای نادرست خود می کنند.

ارد بزرگ می گوید : اگر نتوانیم به تبار خویش سامانی درست دهیم ، مانند این است که در خانه ایی بی دیوار زندگی می کنیم .

ارد بزرگ می گوید : برآزندگان خواهند ساخت سرآیندگان از پس آن خواهند سرود و زمین آیندگان را بارور می سازند .

ارد بزرگ می گوید : برآزندگان سپاه یاران خویش را تنها در آمدگان و زندگان نمی بینند .

ارد بزرگ می گوید : صدها راه برای پند و اندرز دادن وجود دارد اما بیشتر بدترین گونه آن ، که همان رو راست پند گفتن است را برمی گزینیم .

ارد بزرگ می گوید : آن که پند پذیر نیست ، در حال افتادن در چاله سستی و زبونی است .

ارد بزرگ می گوید : آنچه رخ داده را باید پذیرفت اما آنچه را روی نداده ، می توان به میل خویش بنا نمود .

ارد بزرگ می گوید : بزرگترین گمشده های ما در زندگی ، نزدیکترین ها به ما هستند ! .

ارد بزرگ می گوید : نگاه ما به سختی های زندگی باید همانند نگاه به انبار پر از مهمات باشد . این انبار هر چه بزرگتر و افزونتر باشد پادشاهی باشکوه تری در راه است .

ارد بزرگ می گوید : پیران فریبکار، آتش زندگی جوانانند .

ارد بزرگ می گوید : بدان همواره آنکه برای رسیدن به تو از همه چیزش می گذرد روزی تنهایت خواهد گذاشت، این هنجار دردناک زندگی است .
nilofar
nilofar

ارد بزرگ می گوید : آنانیکه سامان و پویندگی در کیهان را دروغ می پندارند ، همواره در اندیشه کین خواهی و حمله به جهان پیرامون خویش هستند . زندگی خود و نزدیکانشان را تباه می سازند و سرانجام در برآیندی بزرگتر از هستی ناپدید می شوند .

ارد بزرگ می گوید : نتیجه گیری زود پس از رخدادهای مهم زندگی از بی خردی است .

ارد بزرگ می گوید : ساده باش ، آهوی دشت زندگی ، خیلی زود با نیرنگ می میرد .

ارد بزرگ می گوید : هیچ پیر جهان دیده ای منکر برآیند زهرآلود ، دارایی حرام در زندگی آدمی نیست .

ارد بزرگ می گوید : آنکه زندگی بدون رنج و تلاش را برمی گزیند پیشاپیش مرگ خویش را نیز جشن گرفته است .

ارد بزرگ می گوید : زندگی میدان ادامه راه اشتباه نیست هر گاه پی به ناراستی راه خود بردیم باید به ریشه و بن پاکی خویش باز گردیم ، نه آنکه با اشتباهی دیگر آن را ادامه دهیم که برآیند آن ، از دست دادن همه عمر است .

ارد بزرگ می گوید : دوستان فراوان نشان دهنده کامیابی در زندگی نیست ، بلکه نشان نابودی زمان ، به گونه ای گسترده است.

ارد بزرگ می گوید : اگر آغاز زندگی ات با سپیده دم و روز همزاد گشت همواره در جست و جوی چراغ و پناهگاهی برای شبانگاهان باش ، و اگر درشب و سیاهی آغاز شد از امید در خود چراغی بیافروز که پگاه خوشبختی نزدیک است.

ارد بزرگ می گوید : صدا زنده است یا مرده؟ رنگ ها بخشی از پیکره ای زنده اند یا مرده ؟ ! آذین بند و رخت چطور؟ !!!
اگر کسی در این پرسش ها خوب بنگرد خواهد دید همه آنها دارای روان و نیرو هستند . یک آوای زیبا می تواند شما را از خود بی خود کند ، رنگی ویژه می تواند شما را آرامش و یا به خشم در آورد و یا پدیده های بی جانی همچون نامه و جامه و … به صد زبان با شما گفتگو می کنند ، همه آنها در حال سرودن آواز خوش دمادم زندگی اند …

ارد بزرگ می گوید : در زندگی نادان سرانجام یک گره ، صدها گره باز نشدنی است .

ارد بزرگ می گوید : کجاست سینه کش کوهستان سرد و بلندی که گامهای برآزندگان را بر تن خویش به یادگار نداشته باشد ؟ .

ارد بزرگ می گوید : برآزندگان دستی و دامنی برای کاشتن دارند ! تا کدام فرزند برداشت کند ؟...

ارد بزرگ می گوید : ناتوان ترین آدمیان، آنانی هستند که نیروی بدنی خویش را به رخ دیگران می کشند .

ارد بزرگ می گوید : اگر می خواهی بزرگ شوی ، از کردار نیک دیگران فراوان یاد کن .

ارد بزرگ می گوید : تجربه ها درسهای خویش را به هزار رنگ و گونه پدیدار ساخته و یاور ما می گردند .

ارد بزرگ می گوید : ارزیابی و پژوهش ما بر کار دیگران دو درس در پی دارد : نخست اینکه با دانش او آشنا می شویم و دوم آنکه ما راه های تازه و درست را به او هدیه خواهیم نمود .
nilofar
nilofar

پست من طرف nilofar الأحد نوفمبر 22, 2009 8:12 pm

ارد بزرگ می گوید : بزرگترین دام نقادان ، خودستایی است .

ارد بزرگ می گوید : بارزترین و گرامی ترین گرایش گاندی ، میهن پرستی او بود .

ارد بزرگ می گوید : تاریکی در زندگی ماندگار و ابدی نیست ، برسان روشنایی .

ارد بزرگ می گوید : آرمان را نباید فراموش ساخت اما می توان هر دم ، به روشی بهتر برای رسیدن به آن اندیشید .

ارد بزرگ می گوید : هیچ گاه از داشتن دشمن نترس ، از انجام ندادن درست آرمان های خویش بترس .

ارد بزرگ می گوید : میان گام نخست و آرمان بازه ای نیست ، آنچه داریم اندازه نیروی کنونی ماست .

ارد بزرگ می گوید : همیشه بدنبال سرنوشتی بهتر برای خود باش ، و اگر کسب دانش آرمانت است هر آنچه در این مسیر رنج ببری ارزشش را دارد .

ارد بزرگ می گوید : کاش گوش به تجربه ها بسپاریم آموختن تجربه ها مانع از رسیدن به خواری و زبونی است.

ارد بزرگ می گوید : کسی که درد روشنگری و بازگویی تجربه را ندارد خود نیز زمانی برای بهره از آن را نخواهد یافت .

ارد بزرگ می گوید : خودخواه ، تجربه سخت تنهایی را ، پیش رو دارد .

ارد بزرگ می گوید : آزمودگی آدمها ، از زر هم با ارزشتر است .

ارد بزرگ می گوید : آنکه هدفش را ساده و باز نموده کمتر دچار سر در گمی می گردد .

ارد بزرگ می گوید : مردی که همسرش را به درشتی بیرون می کند ، به اشک به دنبالش خواهد دوید .

ارد بزرگ می گوید : با گذشت ، شما چیزی را از دست نمی دهید بلکه بدست می آورید .

ارد بزرگ می گوید : بخشش میزان فر و شکوه آدمی را نشان می دهد .
nilofar
nilofar

ارد بزرگ می گوید : خودبینی ، خواستگاهش درون است و آدمی را شیفته خویش می سازد ، وارون بر این خواستگاه افتادگی پیرامون ماست ، که همگان را به سوی ما می کشاند .

ارد بزرگ می گوید : نقادی که در انتهای ارزیابی خویش ، راه و شیوه درست را نشان نمی دهد یاوه گویی بیش نیست .

ارد بزرگ می گوید : نقد و ارزیابی بی کینه ، پاداشی است که ارزش آن را باید دانست .

ارد بزرگ می گوید : جایگاه ارزیابی و نقد شما بر کارکرد دیگران ، می تواند آغازگاه نخستین گام شما برای سازندگی باشد .

ارد بزرگ می گوید : گفتاری که موجب گسستن همبستگی کشور گردد ، ریشه در سخیفی اندیشه گوینده آن دارد .

ارد بزرگ می گوید : کارمندان نابکار ، از دزدان و آشوبگران بیشتر به کشور آسیب می رسانند.

ارد بزرگ می گوید : با احساس می شود پند و اندرز داد اما سامان دهی به کشور نیاز به هنجار و چهارچوبی توانمند دارد .

ارد بزرگ می گوید : کشوری که گروه های هدفمند سیاسی ندارد انتخابات هر روز بیشتر به پستی می گراید .

ارد بزرگ می گوید : دیوان سالاران بر این باور نباشند که انتخابات حقی است که آنها به مردم می دهند ! .

ارد بزرگ می گوید : همای بخت بر شانه ات نخواهد نشست مگر آنکه شانه ای به گستره و پهنای کوهستان داشته باشی .

ارد بزرگ می گوید : بخت همچون مرغی در گوش ما زمزمه می کند و ما را با خود به سوی می کشاند که باورش را هم نمی کردیم .

ارد بزرگ می گوید : بخت آدمی به گذشتگان ، آیندگان و جهان کهکشان ها گره خورده است .

ارد بزرگ می گوید : زندگی و بخت در یکدیگر تنیده شده اند تا جایی که گاهی بر این باور می شویم : بخت ما در دست خود ماست ! .

ارد بزرگ می گوید : چهره و کردارمان می تواند نمای بخت مان نیز باشد .

ارد بزرگ می گوید : اگر هنجارهای سرزمینها نیرومند باشند انتقام هم گم می شود .
nilofar
nilofar

ارد بزرگ می گوید : میوه کشتن ، کشته شدن است .

ارد بزرگ می گوید : پادشاهی که مردمش از او فروتر بنشینند در فزونی و برتری نیست او در ته چاه کبر و خود بینی فرو افتاده است .

ارد بزرگ می گوید : کسی که عاشق خود و سرنوشت خویش نیست هیچ کاری از او بعید نیست .

ارد بزرگ می گوید : اگر دست تقدیر و سرنوشت را فراموش کنیم پس از پیشرفت نیز افسرده و رنجور خواهیم شد .

ارد بزرگ می گوید : در هر سرنوشتی ، رازی مهم فرو نهفته است .

ارد بزرگ می گوید : باور بدبختی از خود بدبختی دردناکتر است .

ارد بزرگ می گوید : بدبخت کسی است که نمی تواند ناراستی خویش را درست کند .

ارد بزرگ می گوید : سرآمد این جهانی شما هر چه بزرگتر باشد سرنوشت زیباتری در برابر شماست .

ارد بزرگ می گوید : اگر بر ساماندهی نیروهای خود توانا نباشیم ، دیگران سرنوشتمان را می سازند .

ارد بزرگ می گوید : رازها در هنگامه شادی و بازی آدمی است . نکته فراموش شده جهان اندیشه ، تعریف درست این حالت هاست .

ارد بزرگ می گوید : نخستین گام در راه پیروزی ، آموختن ادب است و نکو داشت دیگران .

ارد بزرگ می گوید : آنکه راستی نپوید گرفتار آمیزش با اهریمن است ، فرزند این آمیزش فتنه است و شورش .

ارد بزرگ می گوید : فرمانروایی که نتواند جلوی بیداد بزهکاران و چپاولگران را بگیرد شایستگی گرداندن کشور را ندارد .

ارد بزرگ می گوید : آنانکه پژوهش کرده اند تنها کمی به داشته های درونی خویش و رازهای کیهانی آشنا شده اند و این رویکرد نمی تواند دستاویزی برای کوچک شمردن دیگر کسان گردد چرا که بسیاری به این رازها پی می برند بی کوچکترین بررسی و پژوهشی، آنها با کار و همچنین نگرش در نمایه های هستی به بسیاری از ناگفته ها پی می برند .

ارد بزرگ می گوید : خوارترین کارفرما کسی است که با ندادن و یا کم کردن دستمزد زیر دست ، فرمانروایی می کند .
nilofar
nilofar

پست من طرف nilofar الأحد نوفمبر 22, 2009 8:13 pm

ارد بزرگ می گوید : فرودستان ، در بهترین هنگامه هم ، بهانه های فراوان ، برای انجام ندادن کار های خویش دارند .

ارد بزرگ می گوید : اگر آماده نباشیم ارزشمندترین زمان ها را نیز از دست خواهیم داد ، و کسی که آماده نیست بخت کمتری برای پیروزی خواهد داشت ، آمادگی یعنی بروز بودن در هر حرفه و کاری .

ارد بزرگ می گوید : کار ، بهترین تسکین دهنده ، افکار پریشان ، و غم است .

ارد بزرگ می گوید : تمنای واپسین آدمی ، شناور شدن در بسامدهای گیتی است .
بسامدها : امواج

ارد بزرگ می گوید : گیتی در جنگ و آوردی بزرگ در گردش است . اندیشه و تلاش خردمندان از یک سو و پوزخند اهریمن و روان دیوپیشگان از سوی دیگر ، معرکه این جهان گذارا است .

ارد بزرگ می گوید : تنها تنهایی کارآمد است که همراه باشد با پژوهیدن و کاویدن در خرد و دانش .

ارد بزرگ می گوید : خویشتن و مردم را هنگامی می شناسی ، که تنها شوی .

ارد بزرگ می گوید : پیش از آنکه ناراستی ها ، در درون ما دره ایی مهیب پدید آورند به راستی ها باندیشیم .

ارد بزرگ می گوید : ارزش گذاردن به خویشتن خویش نباید سدی در برابر زدودن ناراستی هایمان باشد .

ارد بزرگ می گوید : رَد راستی ، رَد خویشتن است .

ارد بزرگ می گوید : فرمانروا در برکناری کارمند نابکار زمانی را نباید از دست دهد چون سیاهی کار بزهکار در دید مردم خیلی زود دامن او را نیز خواهد گرفت .

ارد بزرگ می گوید : برای شناخت آدمیان ، بجای کنکاش در اندیشه تک تک آنها ، بدنبال شناخت پیشوای انگاره و خرد آنها باشید .

ارد بزرگ می گوید : کشوری که دارای پیشوایی بی باک است همه مردمش قهرمان و دلیر می شوند .

ارد بزرگ می گوید : پوزش خواستن از پس اشتباه ، زیباست حتی اگر از یک کودک باشد.

ارد بزرگ می گوید : رسیدن به راستی و درستی چندان سخت و پیچیده نیست کافیست کمی به خوی کودکی برگردیم .
nilofar
nilofar

پست من طرف nilofar الأحد نوفمبر 22, 2009 8:13 pm

ارد بزرگ می گوید : آهنگ دلپذیر ، ریتم و آوای طبیعت است.

ارد بزرگ می گوید : هنرمند و نویسنده مزدور ، از هر کشنده ای زیانبارتر است .

ارد بزرگ می گوید : هرگز به کودکانتان نگویید پیشه آینده اش چه باشد همواره به او ادب و ستایش به دیگران را آموزش دهید چون با داشتن این ویژگیها همیشه او نگار مردم و شما در نیکبختی خواهید بود و اگر اینگونه نباشد هیچ پیشه ای نمی تواند به او و شما بزرگواری بخشد .

ارد بزرگ می گوید : اهل سیاست پاسخگو هستند ! البته تنها به پرسشهایی که دوست دارند ! .

ارد بزرگ می گوید : بی باک به آرمان خویش می اندیشد آرمان هویدا او را رویین تن می سازد .

ارد بزرگ می گوید : مهم ترین رازهای نهان سیاست بازان ، چیزی جز پیگری اندیشه مردم کوچه و بازار نیست .

ارد بزرگ می گوید : آدمهای پلیدی هستند که با زمان سنجی مناسب ، از نگرانی های همگانی بهره می برند و خود را یک شبه رهایی بخش مردم می خوانند .

ارد بزرگ می گوید : به حال سرزمینی که روشنفکرش ، حرف فرمانروایان تمامیت خواه را تکرار می کند باید گریست .

ارد بزرگ می گوید : خود کامگان در ژرفنای وجود خویش گم می شوند .

ارد بزرگ می گوید : آدمی ریشه در خاک و طبیعت زیبا دارد آنانی که پاکروانند نسیم دل انگیز این زیبایی اند .

ارد بزرگ می گوید : تنها مبارزه با ناراستی ها به ما ارزش داده و هم زیستی با تباهی سرافکندگی به دنبال دارد .

ارد بزرگ می گوید : ناراستی هایمان را بپذیریم چرا که بهانه آوردن ، دو چندان آنها را سنگین می کند .

ارد بزرگ می گوید : هیچ گاه از راستی و درستی خویش آزرده مباش چون همیشه در انتهای هر داستان تو برنده ایی ! .

ارد بزرگ می گوید : آنکه برنامه ها را از پایان به آغاز ، مورد ارزیابی قرار می دهد به راستی در حال سرپوش گذاری بر روی چیزی است .
nilofar
nilofar

صفحه 2 از 12 الصفحة السابقة  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة