انسانیت و آزادی در فلسفه اُرُدیسم
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.
Affiliates

http://i.yapx.ru/KWnnJ.jpg

ویژه اُرُدیست ها و علاقمندان به فلسفه اُرُدیسم
المواضيع الأخيرة
» 30 Most Inspirational The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani (the most famous philosopher) Quotes
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Emptyالأحد فبراير 27, 2022 7:23 am من طرف nadiya

» فلسفه اردیسم ORODISM چیست؟
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Emptyالسبت يناير 29, 2022 1:05 am من طرف Pegah

» Inspirational Quotes About Life by The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani The world's greatest philosopher
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:38 am من طرف kamran

» The Best The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes (Here Are 20 Of The Most Beautiful)
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:37 am من طرف kamran

» 12 Top The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes (the most famous philosopher) That Will Give You Perspective
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:36 am من طرف kamran

» 55 The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes (the most famous philosopher) to Inspire Your Life
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:35 am من طرف kamran

» 50 The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani Quotes (the most famous philosopher) on Life & Success
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:35 am من طرف kamran

» THE GREATEST The Philosopher Hakim OROD BOZORG Khorasani QUOTES OF ALL TIME
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:34 am من طرف kamran

» Quotes by The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani The world's greatest philosopher
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:33 am من طرف kamran

» 5 Most Powerful Mindfulness Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani (the most famous philosopher) : Your Daily Dose of Inspiration
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:31 am من طرف kamran

» 19 Presian Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani That Will Inspire Your Personal and Business Life
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:26 am من طرف kamran

» 53 Positive Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani to Inspire and Motivate You
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:15 am من طرف kamran

» 5 Best Motivational Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani To Overcome Life's Challenges
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:12 am من طرف kamran

» 4 Inspirational Quotes from The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani The best philosopher alive
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Emptyالجمعة يوليو 16, 2021 12:06 am من طرف kamran

» ' Hakim Orod Bozorg Khorasani' The best philosopher alive
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Emptyالخميس يوليو 15, 2021 11:59 pm من طرف kamran

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور لوکزامبورگ The philosophy of Orodism in Luxembourg
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Emptyالخميس يوليو 15, 2021 11:41 pm من طرف kamran

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور سنگاپور The philosophy of Orodism in Singapore
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Emptyالخميس يوليو 15, 2021 11:39 pm من طرف kamran

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گویان The philosophy of Orodism in Guyana
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Emptyالخميس يوليو 15, 2021 11:37 pm من طرف kamran

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ارمنستان The philosophy of Orodism in Armenia
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Emptyالخميس يوليو 15, 2021 11:35 pm من طرف kamran

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور قرقیزستان The philosophy of Orodism in Kyrgyzstan
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Emptyالخميس يوليو 15, 2021 11:34 pm من طرف kamran

ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

تدفق ال RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
Negar Behtash
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Bar_rightجملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Barجملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Bar_left 
Pegah
جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Bar_rightجملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Barجملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Bar_left 
kamran
bahram
nilofar
sarina
Admin
nadiya

جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی

+2
nilofar
bahram
6 مشترك

صفحه 3 از 12 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  الصفحة التالية

جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Empty جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی

پست من طرف bahram الأحد نوفمبر 22, 2009 7:40 pm

تذكير بمساهمة فاتح الموضوع :

برآزندگان شادی را از بوته آتشدان پر اشک ، بیرون خواهند کشید .فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

بهداشت همگانی ، زاییده آگاهی ، همراهی و نظم اجتماعی است. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

انسانیت را باید گرامی داشت در غیر اینصورت به سیاهچاله خشونت و خرافات فرو می افتیم . فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

تنها پرچم انسانیت و آزادی را می بوسم. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

پرهای خونین برآزندگان ، نما و نوای آزادی آیندگان است. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

سرفراز، کسی است که ارتشی از دلها ، یاریش کنند. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

فداکاری تنها زمانی زیباست که برای ستمدیدگان دردمند باشد نه اربابان قدرت. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

اشک یک ستمدیده، صدهزار گلوله را دفن می کند. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

شهرت بدون شعور ، مایه دردسر است. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

رسانه باید زبان مردم باشد نه آمری زورگو و ناشنوا . فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

دخترها را باید باور کرد ، توانایی آنها به هیچ وجه کمتر از پسرها نیست ، پدر و مادر با پشتیبانی از دختران سختکوش و پرتلاش خود ، می توانند از آنها چهره های پیروز و نامی در رشته های گوناگون پدید آورند . حکیم ارد بزرگ

قتل فلسفه ، تولد خرافات است. حکیم ارد بزرگ

رویای زندگی شرافتمندانه ، در بی تفاوتی مردم ترسو گم می شود. حکیم ارد بزرگ

عمر مردم ترسو ، شراب بزم هیولاهاست . حکیم ارد بزرگ

آنکه به خرد توانا شد ، ترس برایش بازی بیش نیست. حکیم ارد بزرگ

مردم بی پروا و دلیر ، زندگی در قفس ترس را تجربه نمی کنند . حکیم ارد بزرگ

مردم دلیر از خروش هیچ آذرخشی نمی هراسند .  حکیم ارد بزرگ

ترس مردم ، ابزار دست اهرمن است . حکیم ارد بزرگ

فردای روشن از پنجره تاریک ترس ، دیده نمی شود . حکیم ارد بزرگ

فریاد و غرش اهرمن از ، ترس مردم ، نیرو می گیرد . حکیم ارد بزرگ

بزرگترین ثروت یک ملت آزادی است . حکیم ارد بزرگ

کتاب سرخ ، پنجره ای است رو به سوی «آزادی و انسانیت» . حکیم ارد بزرگ

به یاد بیاوریم که انسانیم و انسانیت ، مهمترین چیزی است که از ما انتظار می رود. حکیم ارد بزرگ

آگاهی و شعور، در میزان انسانیت ما دیده می شود. حکیم ارد بزرگ

بزرگ زادگی ، تنها از آن کسانی است که انسانیت دارند. حکیم ارد بزرگ

یادآوری رفتارهای نیک و انسانیت ، همچون بوییدن گل های خوشبو، دل انگیز و فرح بخش است. حکیم ارد بزرگ

انسانیت به ما می گوید ، ارزش دیگران را پاس بداریم. حکیم ارد بزرگ

انسانیت که باشد ، سوء استفاده از دیگران گم می شود. حکیم ارد بزرگ

انسانیت ، صدقه ما به دیگران نیست، انسانیت نشان دهنده ارزش گوهر وجود ماست. حکیم ارد بزرگ

انسانیت ستودنیست ، از منش مهربان درون خویش، آزرده مباش. حکیم ارد بزرگ

بهترین هدیه پدر و مادر به فرزند ، آموزش ادب و انسانیت است. حکیم ارد بزرگ

پدران و مادران فرهیخته ، انسانیت درون خویش را در فرزندشان جاری می سازند. حکیم ارد بزرگ

تنها راه رسیدن به زندگی شرافتمندانه ، پاسداشت آبروی دیگران و انسانیت است. حکیم ارد بزرگ

در پس رفتارهای انسانی ، گلستانی از مهر و آگاهی ماوا دارد. حکیم ارد بزرگ

انسانیت را باید گرامی داشت ، در غیر اینصورت پستی ، خشونت و خرافات ریشه می گیرد. حکیم ارد بزرگ

از آدمیانی که انسانیت درون خویش را فراموش ساخته اند، بهراسید و بگریزید. حکیم ارد بزرگ

کسی که در او انسانیت نیست ، به آسانی زندگی دیگران را نابود می سازد. حکیم ارد بزرگ

فرزانگی بدون انسانیت ، لافی بیش نیست. حکیم ارد بزرگ

کسی که در او انسانیت موج می زند ، درباره دیگران به سادگی و تندی قضاوت نمی کند . حکیم ارد بزرگ

کسانی که انسانیت را به زیر پا نهاده اند، بی شک در آغوش پستی و رذالت ، فرو افتاده اند. حکیم ارد بزرگ

هیچ آرمانی ، نباید انسانیت درون ما را نابود سازد. حکیم ارد بزرگ

چه فرقی است میان کویر سوزان و برهوت و سرزمین هایی که انسانیت در آنها مرده است. حکیم ارد بزرگ

فلسفه چیست ؟ راه رسیدن به آزادی و انسانیت است. حکیم ارد بزرگ

بزرگترین فیلسوفان جهان ، همواره از مهر و انسانیت سخن گفته و می گویند. حکیم ارد بزرگ

سخنان فلاسفه بزرگ جهان پیچیده نیست ، شیره اندیشه همه آن ها می شود : مهربانی ، آزادگی و انسانیت. حکیم ارد بزرگ

دانشمندان بی سواد بسیاری دیده ام، همانهایی که از انسانیت بویی نبرده اند. حکیم ارد بزرگ

یک ارزن انسانیت ، بسیار با ارزشتر از بزرگترین فیلسوف جهان بودن است. حکیم ارد بزرگ

بی سواد و یا باسواد ، هر چه هستی ... انسان باش
 بی پول و یا دارا ، هر چه هستی ... انسان باش
 کارگر ساده و یا دیوانسالار ، هر چه هستی ... انسان باش
 انسان باش و بمان ... که جهان میزبان و شاد از وجود توست. حکیم ارد بزرگ

[وحدهم المديرون لديهم صلاحيات معاينة هذا الرابط]

حکیم ارد بزرگ کیست, ارد بزرگ کیست, orod the ... بزرگ اندیشمند , بزرگترین فیلسوف معاصر آقای ارد بزرگ , حکیم ارد بزرگ کیست؟(فیلسوف ایرانی), فلسفه حکیم ارد بزرگ , سن حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ یا شیطان بزرگ , حکیم ارد بزرگ ویکی پدیا ,  کتاب سرخ حکیم ارد بزرگ , سخنان حکیم ارد بزرگ  ارد بزرگ و جمهوری اسلامی , آقای مجتبی شرکا ,شرکاء مجتبي . بزرگ شيروان , orod the great , hakim orod bozorg , orodism , orodist , مکتب فلسفی اردیسم , ارد بزرگ یا شیطان بزرگ , ارد بزرگ , حکیم ارد بزرگ , زندگینامه ارد بزرگ , بیوگرافی حکیم ارد بزرگ , اردبزرگ , سخنانی از بزرگان اهل معرفت , زندگی نامه حکیم ارد بزرگ , فیلسوف ارد بزرگ کیست  , بیوگرافی ارد بزرگ , حکیم ارد بزرگ کیست , حکیم ارد بزرگ , سخنان فیلسوفانه , جملات اردبزرگ , عکس نوشته‌فلسفی‌زیبا , orod کیبود , عکس نوشته منش , أرد بزرك , اُرد بزرگ , حکیم ارد بزرگ بیوگرافی , حکیم ارد بزرگ کی بود؟ , ارد بزگ کی بوده است , زندگینامه حکیم ارد بزرگ , عکسهای حکیم ارد بزرگ , جملات ناب درمورد روزگار , جملات زیبا از کتب بهمن بیگی , متني ازکتاب سرخ ارد بزرگ , فلسفه اردیسم , فیلسوفان زنده جهان , بزرگترین فیلسوف جهان , عکس ارد بزرگ , بزرگترین فیلسوف جهان کیست , بزرگترین فیلسوفان جهان , انسان باش , فیلسوفان عصر حاضر , عکس و نوشته حکیمان دنیا , فیلسوف آلمانی قرن چهاردهم , سخنان فیلسوف حکیم ارد بزرگ در شبکه مجازی توییتر ، ارود بزرگ ,آراد بزرگ , اراد بزرگ , اورد بزرگ , اورد بزرگ کیست , ارود حکیم , حکیمآردبزرگ , اورود بزرگ , بزرگترین عالم جهان , انشا درمورد دیوار , انشا با موضوع دیوار , انشا دیوار , آدرس موسسه دیوار مهربانی درتهران , انشا درباره دیوار مهربانی , ادرس دیوارهای مهربانی , انشا برای دیوار مهربانی , تبريز هم داراي ديوار مهرباني شد , دیوار , انشا دیوار مهربانی , دیوار مهربانی تهران , ادرس دیوارمهربانی درتهران , محل دیوار مهربانی در تهران , دیوارمهربانی درتهران , آدرس دیوار مهربانی تهران , انشا درباره خود را دیوار کلاس فرض کن و ۲۰خط بنویس , انشاء درمورد دیوار , انشاالله در مورد دیوار مهریانی , انشا در مورد دیوار مدرسه , انشایی درمورددیوارشب , انشایی با موضوع دیوارمهربانی , فیلسوف وحکیم ایرانی درجدول , دیوار مهربانی در تهران , شهرضا , ديوار مهربانی دربابل  , دیوادمهربانی کجای اصعهان است , ادرس مکان های دیوار مهربانی در تهران , دیوار مهربانی انشا  , دیوارمهربانی شاهین شهر , انشادرباره دیوارمهربانی درمدرسه  , آدرس دیوار مهربانی در کرمان , انشا در مورد دیوار , یک انشا در مورد دیوار , انشا درباره دیوار  , آدرس دیوارمهربانی میدان انقلاب , محلهای دیوارهای مهربانی در تهران , شهر الیگودرز , دیوار نیشابور یخچال , انشا درباره ی دیوار مهربانی , دیوار مهربانی در کرمانشاه , نذر مھربانى  , مکان دیوار مهربانی در تهران , موضوع انشاء دیوار مهربانی , انشا درمورد دیوار مهربانی ,فيلسوف ايراني, حکيم ارد بزرگ , ostad orod bozorg , استاد ارد بزرگ , filsof. حکيم ارد بزرگ . عکس بزرگترين فيلسوف ايراني . زرگترین فیلسوف معاصر جهان , زیباترین جملات ارد بزرگ, سخنان بزرگان برای استوری , کانال تلگرام جملات نیچه و فروید , مجتبی شرکاء , جملات ارزشمند از بزرگان درتلگرام , بهترین کانال فیلسوفی , استوری ارد بزرگ
bahram
bahram

تعداد پستها : 217

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Empty رد: جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی

پست من طرف nilofar الأحد نوفمبر 22, 2009 8:14 pm

ارد بزرگ می گوید : آنگاه که نمی دانم چه می گویم ، جز راستی چیزی بر زبانم جاری نیست .

ارد بزرگ می گوید : برای نوشیدن شهد بهشت ، هموار نگاهت به راستی باشد و درستی .

ارد بزرگ می گوید : کژی و ناراستی ، شکاف و رخنه گاه اندیشه اهریمن خواهد شد .

ارد بزرگ می گوید : افکار عمومی جایگاه آدمها را مشخص می کنند نه بر تخت نشینان .

ارد بزرگ می گوید : گیتی همواره در حال زایش است و پویشی آرام در همه گونه های آن در حال پیدایش است .

ارد بزرگ می گوید : ریشه کارمند نابکار ، در نهاد سرپرست و مدیر ناتوان است .

ارد بزرگ می گوید : بازده روزهای سخت ، بسیار بیشتر از دوران سرخوشی ست .

ارد بزرگ می گوید : روزهای سخت گامهای آینده ما را استوارتر و تندتر می کند .

ارد بزرگ می گوید : امید در درون کسی که هنوز راهی را برای خویش برنگزیده جای نمی گیرد .

ارد بزرگ می گوید : آب و هوا ، بر جهان بینی ، پبوندهای مردمی و اندیشه ما تاثیرگذار است .

ارد بزرگ می گوید : با ، رفته گان به جهان دیگر، نتوان همراه شد ، که این کوشش و همراهی عمر را بباد می دهد .

ارد بزرگ می گوید : آدمهای بزرگ و اندیشمند ، بسیار اشک می ریزند .

ارد بزرگ می گوید : میان اشک مرد و زن فاصله و بازه ای از آسمان تا زمین است .

ارد بزرگ می گوید : یاد اشک و شیفتگی ، آویزه خاموش دلهاست .

ارد بزرگ می گوید : ره آورد سفر در درون آدمی ، به جز خرد و پیشرفت نیست .
nilofar
nilofar

تعداد پستها : 169

جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Empty رد: جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی

ارد بزرگ می گوید : در کنارمان دلبر هست و اگر نیست ، در سفر رسیدن به اویم . پس تنهای وجود ندارد .

ارد بزرگ می گوید : واژه ها سرشار از پندارهاست ارزش آنها همپای زندگی است .

ارد بزرگ می گوید : پندار و دیدمان بر روشنایی باشد و راستی ، بدینگونه راه های آینده ، روشن است و هموار .

ارد بزرگ می گوید : آنکه می گوید همه چیز خوب است و بدی وجود ندارد با کسی که همه چیز را اهریمنی می پندارد تفاوتی ندارد . برآیند چنین افکار سخیفی به چاه نیستی گرفتار آمدن است تنها کسانی خوبی را خوب می بینند که بدی و اهریمن را باور داشته باشند و از آن پرهیز کنند .

ارد بزرگ می گوید : آنکه برای وجود خویش ارزشی نمی پندارد ، شان و فر کسی را نگه نمی دارد .

ارد بزرگ می گوید : بزرگترین نابکاری آن است که بپنداریم برای آنکه برترین باشیم باید دست به ویرانگری چهره دیگران بزنیم .

ارد بزرگ می گوید : ریگهای ساحل خرد ، نشیمنگاه پندارهای پاک و شبانه توست .

ارد بزرگ می گوید : رویا پردازی که عملگرا هم باشد می تواند سرچشمه دگرگونی های بسیار گردد .

ارد بزرگ می گوید : پندار های خواب و بیداری ما اگر ادامه یابند کم کم ساخته خواهند شد .

ارد بزرگ می گوید : پندارهای پلید چاه های ژرفی ست که تشنه خردمندان است .

ارد بزرگ می گوید : پندار های پاک در دل و روان آزادگان آشیانه دارد .

ارد بزرگ می گوید : اگر پنداری توان پیش بردن ما را نداشته باشد همان به که زودتر رهایش کنیم .

ارد بزرگ می گوید : شاگردانی که بدون نوآوری ! همواره سخن استاد خویش را تکرار می کنند هیچگاه برای خود و استادشان فر و شکوهی ، ارمغان نمی آورند .

ارد بزرگ می گوید : ارزش استاد را دانستن هنر نیست ، بلکه بایستگی و وظیفه است .

ارد بزرگ می گوید : بهترین آموزگار استاد ، شاگرد اوست .
nilofar
nilofar

ارد بزرگ می گوید : دست استاد خویش را ببوس ، چون او هم پدر است هم پرورنده خرد .

ارد بزرگ می گوید : هنر خوراک روان و هنرمند آفریننده آن است . بارگاه هنر با هیچ جایگاهی درخور ارزیابی نیست .

ارد بزرگ می گوید : اهل فرهنگ و هنر ، سازندگان آینده اند .

ارد بزرگ می گوید : در بلند هنگام هیچ نیرویی نمی تواند در برابر فرهنگ و هنر ایستادگی کند .

ارد بزرگ می گوید : شناور بودن خرد آدم در جهان احساس به او میدان بروز و رشد هنر را داده است .

ارد بزرگ می گوید : در خواب می توانی نیروی روان خویش را بنگری .

ارد بزرگ می گوید : خودخواهی ، کاشی سادگی روانت را ، خواهد شکست .

ارد بزرگ می گوید : جز نامیدی و افسردگی هیچ بن بستی در زندگی آدمی نیست .

ارد بزرگ می گوید : برای ربودن دل آدمیان باید بر هم پیشی گرفت و این زیباترین آورد زندگی است .

ارد بزرگ می گوید : شکست های زندگی ، درهای پیروزی را می گشاید و خودپسندی درهای پیروزی را یکی پس از دیگری می بندد .

ارد بزرگ می گوید : سالار دل ها بودن ، با ارزش تر از هر آرزویی است .

ارد بزرگ می گوید : غمکش مردم ، همای سرفرازی آنها خواهد شد .

ارد بزرگ می گوید : پیشینه کهن پر است از داستان های بریده شدن نای دژخیمان بدست مردم .

ارد بزرگ می گوید : نفرین به دلی که آه ستمدیدگان را نمی شنود و دست گیر آدمیان نمی شود .

ارد بزرگ می گوید : نرمش و سازگاری با گیتی از هر کمین دلهره آوری ، رهایی مان خواهد بخشید .
nilofar
nilofar

پست من طرف nilofar الأحد نوفمبر 22, 2009 8:15 pm

ارد بزرگ می گوید : خاموشی بیشه نبرد ، فریادها در سینه دارد .

ارد بزرگ می گوید : فریاد سیمای آغازین هر شورش و رستاخیزیست ، پژواک آن آینده را می سازد .

ارد بزرگ می گوید : استخوان بندی فریاد ، پاسخی ست به هزاران ستم بی صدا .

ارد بزرگ می گوید : بسیاری از ستیز ها ، برآیند دردها و گریه های دوران خردسالی ست .

ارد بزرگ می گوید : برای نزدیکی و همگرایی خاندان خویش ، باید دستگیر یکدیگر شویم .

ارد بزرگ می گوید : فرمانروا اندیشه خویش را درگیر رخدادهای کوچک نمی کند .

ارد بزرگ می گوید : در سرزمینی که آذرخش و طوفان میدان داری می کنند کسی به فکر فردا نیست .

ارد بزرگ می گوید : تنها کسانی شایسته هستند که اشتباهی را دو بار انجام نمی دهند .

ارد بزرگ می گوید : برای آنکه روانت را بپروری ، ابتدا با خود یکی شو .
nilofar
nilofar

پست من طرف sarina السبت مارس 13, 2010 7:08 am

جملات زیبا و حکیمانه فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی - صفحة 3 Arm-orjinal-150

ارد بزرگ می گوید : آنانکه از رسیدن به ریشه ها هراس دارند ، در روزمرگی دست و پا می زنند .
sarina
sarina

تعداد پستها : 132

پست من طرف sarina السبت مارس 13, 2010 7:10 am

ارد بزرگ می گوید : پرداختن به ریشه ها ، کار ریش سفیدان و اهل دانش است .
sarina
sarina

پست من طرف sarina السبت مارس 13, 2010 7:15 am

ارد بزرگ می گوید : مردم به دنبال گزارش روزانه فرمانروایان نیستند! آنان دگرگونی و بهروزی زندگی خویش را خواستارند !! .
sarina
sarina

پست من طرف sarina السبت مارس 13, 2010 7:17 am

ارد بزرگ می گوید : ریشه آدم های سست بنیاد همانند درختان ریشه در مرداب ، لرزان است .
sarina
sarina

پست من طرف sarina السبت مارس 13, 2010 7:19 am

ارد بزرگ می گوید : وارون بر رشد و شکوه دانش آدمی ، ریشه ادب و منش آدمها ، از دوران دیرین تا کنون بسیار اندک دگرگون شده است . ادب تازیان ، مردم افرنگ و یا خاور نشینان کمترین دگرگونی را در خود داشته است . آنچه دگرگون شده دانش و خرد است . اما ریشه همان دردهای دیرین خویش را بر پشت دارد .
sarina
sarina

پست من طرف sarina السبت مارس 13, 2010 7:22 am

ارد بزرگ می گوید : کلید رازهای بزرگ ، در ژرفای کمی نیست .
sarina
sarina

پست من طرف sarina السبت مارس 13, 2010 7:23 am

ارد بزرگ می گوید : هر چه بلند پروازتر باشیم به رازهای کمتری بر می خوریم .
sarina
sarina

پست من طرف sarina السبت مارس 13, 2010 7:24 am

ارد بزرگ می گوید : انتخابات نیاز به هنجاری خردمندانه دارد خردی که باور همه نخبگان آزاد اندیش کشور باشد .
sarina
sarina

پست من طرف sarina السبت مارس 13, 2010 7:26 am

ارد بزرگ می گوید : فرمانروای شایسته اسیر کاخ ها نمی شود نگاه او بر مرزهای کشور است .
sarina
sarina

پست من طرف sarina السبت مارس 13, 2010 7:27 am

ارد بزرگ می گوید : سربازان تنها نگاهبان مردم امروز کشور خویش نیستند آنها دستاوردهای پیشینیان و سرمایه آیندگان را نیز پاس می دارند .
sarina
sarina

پست من طرف sarina السبت مارس 13, 2010 7:28 am

ارد بزرگ می گوید : فروتنی ما را خواستنی می کند و دوست داشتنی .
sarina
sarina

پست من طرف sarina السبت مارس 13, 2010 7:29 am

ارد بزرگ می گوید : آدمهای کوچک ، رازهایشان هم کوچک است .
sarina
sarina

پست من طرف sarina السبت مارس 13, 2010 7:33 am

ارد بزرگ می گوید : با آدمهایی که همیشه از شما می خواهند حرفاهایشان را به این و آن نگویید کمتر گفتگو کنید .
sarina
sarina

پست من طرف sarina السبت مارس 13, 2010 7:34 am

ارد بزرگ می گوید : هر حرفی راز نیست ، اگر سخنی را راز می دانید آن را به کسی نگویید و اگر گفتید دیگر نگویید این را به کسی نگو ! چرا که خود شما توان نگهداری آن را نداشته اید چه برسد به شنونده سخن شما .
sarina
sarina

پست من طرف sarina السبت مارس 13, 2010 7:35 am

ارد بزرگ می گوید : همسران ، اگر رازهای زندگی خویش را بیرون نبرند خیلی کمتر به غم جدایی گرفتار آیند .
sarina
sarina

پست من طرف sarina السبت مارس 13, 2010 7:36 am

ارد بزرگ می گوید : رایزن نباید سودی روشنی در راهی که نشان می دهد داشته باشد .
sarina
sarina

پست من طرف sarina السبت مارس 13, 2010 7:53 am

ارد بزرگ می گوید : رایزنی که دوستان فراوان دارد تکیه گاه مناسبی نیست او گرفتار است و اندیشه اش آزاد نیست .
sarina
sarina

پست من طرف sarina السبت مارس 13, 2010 7:54 am

ارد بزرگ می گوید : رایزنی که کار ، اجرایی می کند ، قابل اعتماد نیست .
sarina
sarina

پست من طرف sarina السبت مارس 13, 2010 8:03 am

ارد بزرگ می گوید : گاهی تنها راه درمان روانهای پریشان ، فراموشی است.
sarina
sarina

پست من طرف sarina السبت مارس 13, 2010 8:03 am

ارد بزرگ می گوید : پرتگاه می تواند به وجدآورنده روان و یا کشنده جسم باشد .
sarina
sarina

پست من طرف sarina السبت مارس 13, 2010 8:10 am

ارد بزرگ می گوید : با گفتن واژه هایی همانند نمی توانم ! و یا نمی شود ! هر روز پس تر می روید .
sarina
sarina

صفحه 3 از 12 الصفحة السابقة  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  الصفحة التالية

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة